Warszawa

Teatralnie w Arkadach Kubickiego

Teatralnie w Arkadach Kubickiego

  Kiedy w sezonie wakacyjnym niektóre teatry odpoczywają – są miejsca, w których właśnie latem znaleźć można bardzo bogaty repertuar. Chociażby Scena Letnia w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie, oprócz repertuaru skierowanego dla dorosłej publiczności („Klezmerskie piątki”, „Kraina Łagodności”, „Blues na niedzielę”) w każdą sobotę i niedzielę lipca zaprasza najmłodszych.


   Na początek, pierwszego dnia  – wystąpił Teatr Malutki z Łodzi, z „Bajką Samograjką” - pewnie znaną większości, ale nic to - „ubarwioną” w sposób niekonwencjonalny. Do ucha wpadały dodatkowe piosenki, rozśmieszały prawie kabaretowe teksty, zaciekawiały niektóre rozwiązania. Wrażenie robił niezwykle plastyczny pień starej sosny (tej, na której zaterkotał  derkacz), uśmiech budziły lalki występujące w bajce – o wyjątkowo długich szyjach. Czerwony Kapturek – niby znany, ale jednak trochę inny, z elementami zaskoczenia, własnej interpretacji aktorów, bardzo dobrze odegrany.


   Bardzo rzetelny początek Letniej Sceny i zachęta, by do Arkad Kubickiego zajrzeć... Jakie będą kolejne spektakle? Miejmy nadzieje, że podobnie rozbawią i zaciekawią publiczność. A jest w czym wybierać! Od chociażby Calineczki, przez Jacka i Placka po Brzydkie Kaczątko i inne sztuki – każdego dnia inna propozycja - o godz. 12.00. i 14.00. W zabytkowych wnętrzach, niska cena za bilet – 8 zł od osoby. Warto spróbować...

 

Mama Anna

 

Repertuar Sceny Letniej dostępny TUTAJ.

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć