Warszawa

BEZ GRANIC - Festiwal Integracji

BEZ GRANIC - Festiwal Integracji

BEZ GRANIC – FESTIWAL INTEGRACJI odbył się w piątek 5 kwietnia w Centrum Promocji Kultury w Warszawie. Został zorganizowany przez Klub Myszki Norki działający w ramach Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Festiwal miał na celu prezentację efektów regularnych działań w różnych dziedzinach kultury i sportu podejmowanych przez Klubowiczów Myszki Norki i przyjaciół Fundacji Dzieciom.


Podczas festiwalu spotkała się ponad setka dzieci pełno- i niepełnosprawnych, które na co dzień uczestniczą w zajęciach integracyjnych organizowanych przez Klub Myszki Norki.  Każda z grup miała okazję zaprezentować się na profesjonalnej scenie, przed liczącą ponad dwieście pięćdziesiąt osób publicznością. Program Festiwalu objął występ solisty Krzysia Dudy, który zaśpiewał Hymn Myszki Norki, prezentację dwóch grup Integracyjnej Formacji Tanecznej „Norka’Dance”, występ dzieci trenujących podczas Integracyjnych Warsztatów Tanecznych, a także pokaz umiejętności piłkarskich małych sportowców z warszawskiej drużyny Integracyjnej Szkółki Piłkarskiej.

 

Zachęcamy do obejrzenia relacji filmowej z festiwalu!

 

Ważnym punktem Festiwalu była premiera spektaklu pt. Myszka Norka i Dzień z życia Czarownicy Jagi. Przedstawienie przygotowali uczestnicy Integracyjnych Warsztatów Teatralnych. Aktorami były zarówno dzieci niepełnosprawne, jak i pełnosprawne. Wystąpiła także Myszka Norka. Spektakl był niezwykły nie tylko dzięki zaangażowaniu, pracy i talentom małych aktorów, lecz także dzięki fabule, którą stworzyła ośmioletnia Kinga Dudko, laureatka Ogólnopolskiego Konkursu na Scenariusz Przedstawienia Teatralnego z Myszką Norką.


Honorowymi gośćmi Festiwalu byli: Prezes Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” Stanisław Kowalski, patroni merytoryczni projektów: tancerz Marcin Mroziński i aktorka Aneta Zając oraz zastępca prezesa Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Roman Uhlig.  Listy gratulacyjne przysłali: patron Szkółki Piłkarskiej Waldemar Fornalik i Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.


Wszystkie prezentowane podczas imprezy działania Klubu Myszki Norki będą kontynuowane, a Festiwal Integracji ma stać się cyklicznym, dorocznym wydarzeniem kulturalnym Fundacji Dzieciom i świętem podopiecznych, ich rodziców i przyjaciół.

 

1/6
1/6
2/6
2/6
3/6
3/6
4/6
4/6
5/6
5/6
6/6
6/6

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć