Warszawa

Zapisz dziecko do biblioteki!

Zapisz dziecko do biblioteki!

Czy Wasze dzieci lubią czytać? Nie stać Cię na kupowanie coraz to nowszych książek?


Jeśli na powyższe pytania odpowiadasz twierdząco to skorzystaj z dobrej rady - zapisz dziecko do biblioteki. Nieważne czy mieszkasz na wsi, w małej miejscowości czy w dużym mieście, warto zapisać dziecko do biblioteki, to nic nie kosztuje, a jakże dużo daje.


Może pamiętasz hasło: Czytaj dziecku 20 minut dziennie. Codziennie - warto je wdrożyć w życie, poświęcić czas na wspólne czytanie. Bo przecież codzienne czytanie wspiera rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny dziecka, buduje więź między rodzicem a dzieckiem, dziecko czuje się dowartościowane, kochane.
Przed nami długie, jesienne wieczory, poświęćcie swój czas na głośnym czytaniu, niech to będzie chwila dla Was, jakże przyjemna i pożyteczna.
Znajdź bibliotekę w Twojej okolicy, może oferuje nie tylko książki, ale także czasopisma a nawet audiobooki dla dzieci. Niektóre z bibliotek posiadają specjalne kąciki dla dzieci, by mogły się bawić, kolorować, układać puzzle. Odbywają się tam również spotkania z autorami książek, ogłaszane są konkursy i prezentowane wystawy np. "Mój bohater- moja bajka". Twojemu dziecku na pewno spodoba się w bibliotece, wspólnie wybierajcie książki, które Was interesują, szukając wśród nowości, ale także sięgajcie po klasykę.


Osobiście stwierdzam, że wspólne czytanie jest jak nałóg, mój 4-letni synek uwielbia książki, uwielbia swoją małą bibliotekę i czeka z utęsknieniem, kiedy pojedziemy oddać już przeczytane książki i wypożyczymy kolejne.


 Warto czytać, warto odwiedzać biblioteki i "zarazić" dziecko pasją czytania.

 

mama Agnieszka

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć