Warszawa

Sierpień z Kinem Letnim Dziecięcej Energii E.ON w Elektrowni Powiśle

Sierpień z Kinem Letnim Dziecięcej Energii E.ON w Elektrowni Powiśle

Wakacyjna sielanka trwa, a umilają ją seanse w Kinie Letnim Dziecięcej Energii E.ON w Elektrowni Powiśle. W każdą wakacyjną niedzielę o godz. 11:00 na małych widzów czekają bajkowi bohaterowie, a od 10:30 – atrakcje z animatorami: malowanie buziek czy pokazy baniek mydlanych.

 

W wakacyjne niedziele serce Powiśla tętni dziecięcą radością. Zapewniają ją seanse w ramach Kina Letniego Dziecięcej Energii E.ON. Półmetek wakacji to idealny moment, żeby zabrać pociechy na seans pod chmurką. Ogromnych wrażeń nie zabraknie – na wielkim ekranie dostarczą ich ulubieni bohaterowie, a wśród nich: ryjówka Florka, Tata Miś i Mały Miś, Mami Fatale czy wesołe przedszkolaki.

 

Mami Fatale” (6 sierpnia) to opowieść o starszej pani, która wyjechała z miasta, żeby prowadzić sielski żywot na wsi razem z dwójką zwierzaków: Psiną i Prosięciem, a także żeby móc oddawać się swojej wielkiej pasji, jaką jest gotowanie. Sielską atmosferę małego domku zwykle burzy nieoczekiwany zbieg okoliczności, który wiedzie bohaterów wprost na spotkanie z przygodą. Głosu narratorowi opowieści użycza Robert Makłowicz, którego sposób mówienia może bawić nie tylko dzieci, ale i dorosłych.

 

„Przedszkolaki” (13 sierpnia) to serial animowany, składający się z krótkich opowieści o codzienności przedszkolaków. Mali bohaterowie wprowadzają widzów w swój fascynujący świat, gdzie zabawa łączy się z nauką. Wraz z nimi widzowie poznają ciekawostki o otaczającej przyrodzie, podstawowe zasady ekologii i tajniki dobrej zabawy.

 

„Przytul mnie” (2 sezon, 20 sierpnia) to podnoszący na duchu serial dla dzieci, pokazujący relację między ojcem i synem. W zabawny, a jednocześnie prawdziwy sposób portretuje wyjątkową więź między Tatą i Małym Misiem. Serial uczy dzieci i rodziców uważności na małe gesty i słowa, dzięki którym tworzymy i utrzymujemy dobre relacje. Pierwowzorem serii jest książka „Proszę mnie przytulić" autorstwa Przemysława Wechterowicza, z ilustracjami Emilii Dziubak.

 

„Pamiętnik Florki” (27 sierpnia) to polski serial animowany o przygodach sympatycznej i ciekawej świata ryjówki, oparty na serii książek Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel. Mali widzowie mogą śledzić jej losy i obserwować, jak z nowym wyzwaniem radzi sobie ich ulubiona bohaterka: co myśli i czuje, jakie ma trudności czy do jakich dochodzi wniosków. Z jej codziennymi dylematami, obawami czy wątpliwościami z łatwością utożsami się niemal każdy przedszkolak. Serial ma cenne walory edukacyjne, jednak prezentowane są w lekki, przyjemny dla odbiorcy i pełen wdzięku sposób.

 

Każdy seans w ramach Kina Letniego Dziecięcej Energii E.ON urozmaicają zabawy z animatorami: malowanie buziek czy pokazy baniek mydlanych.

 

Gdy dzieciaki naładują się pozytywną energią w niedzielę, rodzice mogą obejrzeć film dokumentalny – w każdy wtorek wakacji o godz. 19:30 na ekranie w Elektrowni Powiśle emitowane są filmy z selekcji Against Gravity w ramach Dokumentalnego Kina Dobrej Energii E.ON.

 

Wszystkie seanse Kina Letniego Dziecięcej Energii E.ON w Elektrowni Powiśle są bezpłatne i nie obowiązują na nie zapisy. Dla widzów przygotowano stoisko z popcornem, który doda smaku seansom.  

 

Harmonogram sierpniowych seansów

 

Kino Letnie Dziecięcej Energii E.ON / wakacyjne niedziele o godz. 11:00 / dodatkowe atrakcje: bezpłatny popcorn, malowanie twarzy, pokazy baniek mydlanych

 

6 sierpnia – Mami Fatale

13 sierpnia – Przedszkolaki

20 sierpnia – Przytul mnie (2 sezon)

27 sierpnia – Pamiętnik Florki 

 

Więcej informacji na temat wydarzeń można znaleźć na eon.pl/kinoletnie oraz w mediach społecznościowych E.ON i Elektrowni Powiśle.

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć