Warszawa

Dzielny Głębinek - Prapremiera: 3 czerwca 2023 roku

 

„The Journey of the Noble Gnarble” to książka dla dzieci, która wyszła spod pióra amerykańskiego autora Daniela J. Errico i wydana została z pięknymi ilustracjami Tiffany Turrill. Błyskawicznie przypadła do gustu najmłodszym czytelnikom w USA i innych krajach.  Rodzice wraz z pociechami sięgają po nią nieustannie. Potencjał tej pięknej i mądrej historii docenił autor musicali Denver Casado. Jego muzyczną opowieść o Głębinku wystawiono już w 308 miejscach na świecie. Cieszymy się, że w czerwcu zapoznamy z nią także najmłodszych widzów w Polsce. Będzie to specjalna wersja przygotowana dla Teatru Muzycznego ROMA, rozszerzona o nowe elementy.

 

Historia dzielnego Głębinka to opowieść o sile ducha i podążaniu za marzeniami. Mimo niepozornych rozmiarów nasz bohater ma odwagę wyruszyć w niebezpieczną podróż z dna oceanu, aż na powierzchnię. Chce zobaczyć niebo, poczuć promienie słońca i popływać z delfinami. Na swej drodze spotyka jednak różne, nie zawsze przyjazne, oceaniczne stwory: Wątłusze, Wstęgorze, Skoropuchy, Pławifoniki czy ogromnego Plinka. Jak zakończy się jego przygoda? Czego nauczy się podczas pełnej wyzwań podróży? Czy starczy mu odwagi, by zaspokoić ciekawość świata i spełnić marzenia?

 

„Dzielny Głębinek” na Novej Scenie Teatru Muzycznego ROMA to interaktywna bajka muzyczna, angażująca młodych widzów w akcję sceniczną, oferująca przepiękną muzykę i wpadające w ucho, niezapomniane przeboje. Wierzymy, że edukacja teatralna powinna zaczynać się już od przedszkola, opierać na najlepszych tekstach i muzyce, uczyć odwagi, samodzielności i współdziałania. Tą propozycją wprowadzamy młodego widza w magiczny świat teatru musicalowego, licząc że będzie z nami „podróżować” przez następne lata.

 

„Dzielny Głębinek” skierowany jest do dzieci w wieku od 3 lat.

 

 

Muzyka i teksty piosenek: DENVER CASADO
Libretto: DENVER CASADO & KERRY KAZMIEROWICZTRIMM

Na podstawie książki dla dzieci autorstwa DANIELA ERRICO.

Musical „Dzielny Głębinek” przedstawiany jest na podstawie specjalnego porozumienia z Beat by Beat Press (bbbpress.com).

 

Prapremiera: 3 czerwca 2023 roku


Nova Scena Teatru Muzycznego ROMA

 

Najbliższe terminy:
4.06 godz. 11:00
6.06 godz. 10:0013:00
7.06 godz. 10:0013:00
8.06 godz. 14:0017:00
9.06 godz. 10:0013:00
4.07 godz. 14:0017:00
5.07 godz. 14:0017:00

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć