Warszawa

"Królowa Śniegu" - kwietniowa premiera w Teatrze Lalka

"Królowa Śniegu" - kwietniowa premiera w Teatrze Lalka

Już 15 kwietnia Teatr Lalka zaprasza na kolejną premierę – tym razem będzie to „Królowa Śniegu”. W teatralnej wersji przygotowanej przez Pawła Szkotaka, założyciela słynnego teatru „Biuro podróży” historia Gerdy i Kaia opowiadana będzie w planie żywym i lalkowym. Ta baśń niesie w sobie nadzieję!

 

Teatr Lalka zapowiada spektakl słowami:

Pewnego razu zły troll zrobił lustro, które odbijało tylko, to co brzydkie. Odbici w nim najlepsi ludzie stawali się wstrętni, a najpiękniejsze krajobrazy wyglądały jak rozgotowany szpinak. W końcu nie było ani jednego człowieka, który nie zostałby  fałszywie przedstawiony w tym diabelskim wynalazku.

 

Trolle rozbiły lustro na setki milionów ułomków. Gdy najdrobniejsze okruchy złego lustra utkwiły w oczach ludzi przemieniały ich serca w kawałki lodu. Stało się tak, że maleńka szklana drzazga ukłuła serce małego Kaia. Zamienił się w złego chłopca. Odszedł  z domu zwabiony przez Królową Śniegu, która zabrała go do swego lodowego pałacu. Na ratunek chłopcu rusza siostra Kaia -  Gerda. Czy uda się jej uwolnić brata i ożywić jego zlodowaciałe serce?

 

Koniecznie przekonajcie się sami. Dla dzieci w wieku 6+. Premiera: 15 kwietnia 2023. Bilety online: www.teatrlalka.pl/pl/bilety .

 

Hans Christian Andersen

„Królowa Śniegu”

Przekład: Bogusława Sochańska
Adaptacja i reżyseria: Paweł Szkotak
Scenografia: Martyna Kander
Współpraca scenograficzna: Karoliny Bramowicz
Muzyka: Łukasz Matuszyk
Projekcje: Jagoda Chalcińska
Reżyseria światła: Karolina Gębska

W obsadzie: Grzegorz Feluś, Aneta Harasimczuk, Aneta Jucejko- Pałęcka, Wojciech Pałęcki, Olga Ryl-Krystianowska

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć