Warszawa

Goście z Ukrainy na deskach Guliwera już 14 czerwca!

Goście z Ukrainy na deskach Guliwera już 14 czerwca!

Teatr Lalek Guliwer zaprasza na jedyny występ w Warszawie Tarnopolskiego Regionalnego Teatru Lalek z Ukrainy, który zaprezentuje spektakl „Wasylyna” 14 czerwca o godz. 18:00.

 

„Wasylyna” to opowieść o miłości matki do córki – tytułowej Wasylyny.
Baśniowa historia autorstwa Oksany Dmitrivy to opowieść o przeżywaniu żałoby i radzeniu sobie z rzeczywistością. W przepełnionym ludową symboliką spektaklu, przedmioty codziennego użytku przybierają postać mistyczną. Przedstawienie, zagrane w języku ukraińskim, będzie więc okazją do przeniesienia się w magiczny świat Ukrainy. Spektakl skierowany jest do widzów od lat 6.
 

Wspólnie z Teatrem, na „Wasylynę” zapraszają artyści i twórcy: Oksana Dmitrieva - reżyserka i autorka, artystka Natalya Deniosova i występujący na scenie aktorzy: Olha Vodiuk, Yevheniia Ishutina-Drobei, Olha Tomboshtein, Tetiana Koshylovska, Liubov Soroka.

 

W związku z występem Tarnopolskiego Regionalnego Teatru Lalek, Guliwer uruchomił akcję Dobry Bilet. W ramach akcji, cały dochód ze sprzedaży biletów na spektakl „Wasylyna” wesprze organizację występu zespołu w Warszawie. Przy zakupie biletu każdy widz i każda widzka mogą sami/e zdecydować o sumie, którą przeznaczą na bilet.

 

Po więcej informacji o spektaklu i akcji Dobry Bilet zapraszamy na 

https://teatrguliwer.pl/

 

Partnerem wydarzenia jest Krajowy Związek Rewizyjny Spółdzielni Spożywców „Społem”. 

Tarnopolski Regionalny Teatr Lalek powstał 1 kwietnia 1980 r. W 2006 roku na polecenie Ministerstwa Kultury i Turystyki Ukrainy teatr uzyskał status „Akademickiego” za znaczący wkład w rozwój sztuki teatralnej, odrodzenie tradycji narodowych i wysoki poziom artystyczny.


 

 

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć