Warszawa

Teatr Baj zaprasza na spektakle na Dużej Scenie po raz pierwszy po zakończeniu remontu swojej siedziby

Teatr Baj zaprasza na spektakle na Dużej Scenie po raz pierwszy po zakończeniu remontu swojej siedziby

Powrót Teatru do siedziby przy ul. Jagiellońskiej 28 to doskonała okazja do spotkania ze znanymi i lubianymi bohaterami bajowej rodziny. W najbliższym czasie na wizytę młodych widzów niecierpliwie czekają Plastuś i Kot Filemon wraz z przyjaciółmi. Przygody ulubionych postaci będzie można zobaczyć na odnowionej Dużej Scenie w marcu.

 

Z myślą o najnajmłodszych widzach przygotowano również barwną i inspirującą opowieść o świecie emocji. Bajowa „Ra-dość!” w reż. Beaty Bąblińskiej to historia o utrzymywaniu codziennej równowagi i budowaniu relacji ze światem, którą można zobaczyć na Małej Scenie w kameralnej atmosferze.

 

Plan marcowych spektakli:

„Plastusiowy pamiętnik” reż. Lech Chojnacki - 13 i 14 marca o godzinie 11:00 oraz 30 i 31 marca o godzinie 10:00, Duża Scena

„Przygody Kota Filemona” reż. Agata Kucińska - 21 marca o godzinie 10:00 oraz 27 i 28 marca o godzinie 11:00, Duża Scena

„Ra-dość!” reż. Beata Bąblińska - 20 marca o godzinie 16:00, Mała Scena.

 

Siedziba najstarszego teatru lalek w Polsce przez ostatnich kilka lat przechodziła gruntowny remont. Teraz zabytkowy budynek zachwyca i olśniewa. Baj dysponuje obecnie dwoma scenami, salą edukacyjną oraz nowocześnie wyposażonym zapleczem scenicznym i pracowniami rzemieślniczymi. Budynek jest także w pełni przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Teatralne Foyer wypełnił radosny świat Ludzieńków autorstwa Dariusza Twardocha, sportretowanych w pastelowych muralach. Wyjątkową w skali Warszawy atrakcją jest stworzona w teatrze Galeria Lalek. Jej zwiedzanie z kustoszem pozwoli zgłębić zakulisowy świat bohaterów spektakli prezentowanych na scenach Baja.

 

W trosce o najwyższy komfort i bezpieczeństwo swoich widzów Teatr Baj przeprowadził również szereg prac mających na celu zwiększenie standardów ochrony zdrowia. Z pomocą specjalnej powłoki fotokatalitycznej zwalczającej bakterie, wirusy i grzyby zabezpieczono często dotykane powierzchnie, a wszystkie spektakle oraz zwiedzanie Galerii Lalek odbywają się z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego.

 

Bilety do nabycia w kasie teatru oraz online na stronach teatrbaj.pl i eWejściówki.pl.   

Informacje i rezerwacje grupowe: Dział Obsługi Widza bow@teatrbaj.pl, 22 487 17 19, 789 142 249.

 

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć