Warszawa

Mikro-Wystawy_Przestrzenie Zabawy

Mikro-Wystawy_Przestrzenie Zabawy

W ramach zespołu Laboratorium Osiedla Społecznego poszukujemy różnych form zapewnienia Państwu dostępu do naszej wystawy.

 

W poszukiwaniu idei osiedla społecznego, oraz udziału w towarzyszących jej aktywnościach. Ze względu na pandemię nie możemy spotkać się bezpośrednio, stąd nasze najnowsze działania, częściowo wirtualne, częściowo realne. W każdy ostatni czwartek miesiąca będziemy prezentować wybrane tematy, które wyłoniły się w czasie naszych rozmów o Kole z  jego mieszkańcami i mieszkankami. Przeprowadziliśmy ich ponad 40, więc wątków pojawiło się bardzo dużo. Tak dużo, że każdy miesiąc będzie miał swój wiodący temat.

 

Mikro-wystawy będziemy prezentować w trzech odsłonach:

  • Zdjęć archiwalnych z domowych archiwów mieszkanek i mieszkańców w formie kolażu
  • Krótkiej rozmowy z ekspertami i ekspertkami w danej dziedzinie
  • Wystawy plenerowej dostępnej przed budynkiem Domu Społecznego na ul. Obozowej 85.

 

W styczniu zajmiemy się przestrzenią do zabawy na Kole w przeszłości i dziś. Podwórko, piaskownica, trzepak, place zabaw, górka na Moczydle czy Lasek, to pierwsze skojarzenia z miejscami do swobodnej eksploracji i wspólnego spędzania czasu najmłodszych mieszkańców i mieszkanek tej części Woli.

 


 

Jak to było być dzieckiem na Kole?

Zapraszamy na pierwszą część Mikro-wystawy: przestrzenie zabawy/styczeń 

 

Przed Wami kolekcja czterech niezwykłych dźwiękowych kolaży dotyczących różnych przestrzeni na Kole, które można było odkrywać będąc dzieckiem. Każda z prac powstała przy wykorzystaniu zdjęć z domowych archiwów mieszanek i mieszkańców osiedla. Autorami kolaży jest nasz kolega Maciej Zawadzki. Oprócz szczegółów fotografii możecie posłuchać krótkich nagrań ze wspomnieniami mieszkańców! Zapraszamy!

 

Więcej informacji: tutaj

 

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć