Warszawa

Posmakuj Wolę! Mobilna gra miejska po warszawskiej Woli

Posmakuj Wolę! Mobilna gra miejska po warszawskiej Woli

Masz wolne popołudnie? Nie masz pomysłu na zimowy weekend?

 

Zapraszamy do udziału w mobilnej grze miejskiej po warszawskiej Woli, przygotowanej przez wychowanków świetlicy Caritas Wola. W grze „Posmakuj Wolę” poznasz lokalne dzielnicowe historie, przeniesiesz się w czasie do przedwojennej Warszawy oraz poznasz tajemną recepturę na jeden z warszawskich przysmaków... Gra „Posmakuj Wolę” dostępna jest dla każdego użytkownika smartfona. Możesz w nią grać  samodzielnie, z rodziną albo w grupie znajomych.

 

Aby dołączyć do gry potrzebny będzie telefon z dostępem do Internetu i GPS oraz bezpłatna aplikacja Action Track, którą można pobrać ze Sklepu Play lub Apps Store. Aby zagrać, wystarczy zeskanować kod QR, dostępny na stronie Stowarzyszenia „Pracownia Etnograficzna”: link.

 

W aplikacji należy zeskanować kod QR aktywujący grę, a następnie postępować według wskazówek wyświetlających się na ekranie. W  trybie mapy można śledzić kierunek poruszania się po osiedlu, a każdy kolejny punkt aktywuje się wraz z dotarciem na wyznaczone miejsce i zeskanowaniem kodu QR znajdującego się w jego okolicy lub rozwiązaniem zadania. Kody przyklejone są w widocznych miejscach. Przejście całej trasy zajmuje ok. 1 godzinę.

 

Punk startowy: ul Okopowa 29B w Warszawie.

 

Gra miejska „Posmakuj Wolę” w aplikacji mobilnej Action Track powstała w ramach projektu „Poszukiwacze warszawskich tradycji” . Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć