Warszawa

W Teatrze Lalek Guliwer ruszyła Scena VOD!

W Teatrze Lalek Guliwer ruszyła Scena VOD!

Od 22 grudnia Teatr Lalek Guliwer zaprasza swoich widzów na wirtualną Scenę VOD.

 

Na Scenie VOD będą prezentowane specjalnie przygotowane teatralno-filmowe adaptacje spektakli z repertuaru Teatru Guliwer, a także liczne teatralne projekty m.in. warsztaty, spotkania z artystami czy dyskusje wokół teatru dla dzieci i młodzieży.  Teatr VOD to niepowtarzalna okazja  do uczestniczenia w spektaklu bez wychodzenia z domu. Aby obejrzeć udostępniane spektakle wystarczy stworzyć osobiste konto na portalu i wykupić do nich dostęp. Tym razem wystarczy także tylko jeden bilet dla całej rodziny, żeby obejrzeć adaptację filmową spektaklu. Dostęp do wykupionych treści trwa aż 48 godzin, więc dla spragnionych Teatru będzie to szansa nawet na kilkukrotne spotkanie z Teatrem Guliwer! Po raz pierwszy także bilet na spektakl będzie biletem wstępu za kulisy! Teatralno-filmowe spektakle opatrzone będą bowiem klipami z making of, ukazującymi kulisy nagrań spektakli. Dodatkowo do każdego spektaklu przygotowany został specjalny warsztat dla dzieci, dzięki któremu wirtualna wizyta w Teatrze Guliwer będzie jeszcze dłuższa!

 

Od 22 grudnia na Scenie VOD można obejrzeć teatralno-filmową wersję spektaklu „Gwiazdka” w reżyserii Roberta Jarosza  – jednego z najciekawszych dramatopisarzy i reżyserów spektakli dla dzieci. Osnową scenariusza autorstwa Roberta Jarosza są trzy przeplatające się ze sobą historie, z których każda zwraca uwagę na inny aspekt czasu około bożenarodzeniowego. W scenariuszu odnajdziemy także literackie odniesienia w postaci utworu Juliusza Słowackiego „Góry się ozłociły – szafiry mórz ciemnieją...”.

 

Wśród realizatorów przedstawienia „Gwiazdka” znaleźli się także: scenograf teatralny Pavel Hubička, kompozytor Adam Świtała, choreografka Weronika Pelczyńska, reżyser świateł Damian Pawella, wokalistka Justyna Jary i pedagożka teatralna Justyna Czarnota. Filmowe nagranie „Gwiazdki” zrealizowane przez Krzysztofa Kiziewicza – nagradzanego twórcę filmowego, przeniesie widzów wprost na teatralne deski, a jednocześnie będzie okazją do przygotowania się do Świąt.

 

Do spektaklu „Gwiazdka” dołączone są warsztaty plastyczne inspirowane spektaklem – Kopertowy Teatr. Podczas warsztatów dzieci stworzą małe makiety sceny teatralnej, czyli wymarzonej Gwiazdki, która się zmieści w kopercie! Dodatkowo widzowie będą mieli szansę zobaczyć specjalnie przygotowany klip making of i podejrzeć kulisy nagrania „Gwiazdki”. Premiera „Gwiazdki” na Scenie VOD zapoczątkuje serię teatralno-filmowych spektakli dostępnych online. W styczniu Teatr zaprosi widzów na kolejne przedstawienie w adaptacji teatralno-filmowej. Tym razem będzie to spektakl „Ale Kino” w reż. Joanny Zdrady. 

 

Spektakle dostępne są na Scenie VOD pod linkiem https://www.vod.teatrguliwer.pl/.

 

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć