Warszawa

"Słonik i zakazy" - premiera słuchowiska

"Słonik i zakazy" - premiera słuchowiska

„SŁONIK I ZAKAZY” to nowy odcinek z cyklu muzycznych słuchowisk dla dzieci i rodziców „Słonik w domu” w reż. Jarosława Boberka, zrealizowanych przez Fundację Artystyczną Młyn.

 

Premiera słuchowiska odbędzie się 14 grudnia o godz. 10:00 na kanale YouTube Teatru MŁYN, gdzie będzie ono dostępne bezpłatnie przez 24 h. Następnie słuchowisko można pobrać w formacie mp3 z platformy MŁYNOTEKA pod adresem https://mlynoteka.mlyn.org/ – czekają tam do posłuchania także poprzednie części domowych przygód Słonika.

 

Słuchowiska z cyklu „SŁONIK W DOMU” to króciutkie historie dla dzieci i rodziców opowiadających o NAS – TERAZ. Dzieci z pewnością rozpoznają siebie w małym Słoniku, na którego tym razem spadł cały szereg frustrujących zakazów... Autorka opowiadań, Zuzanna Fijewska-Malesza, chciałaby pomóc kilkulatkom zrozumieć tę nietypową – także dla nas, dorosłych  rzeczywistość, jakoś ją uporządkować, dać szansę przyjrzenia się emocjom, które obecnie się w nas rodzą, i porozmawiania o nich. Dodatkową pomoc dla rodziców stanowią komentarze psychoterapeuty z Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży INTRA, w którymi opatrzone zostały wszystkie odcinki słuchowisk.

 

W cyklu „SŁONIK W DOMU” dotychczas ukazały się: „Słonik się nudzi”, „Słonik w kuchni”, „Słonik chce oglądać telewizję”, „Słonik i straszne sny”. Na 21 grudnia Fundacja Artystyczna Młyn zapowiada już kolejną część: „Słonik i wieczór”.

 

REALIZATORZY:

Scenariusz: Zuzanna Fijewska-Malesza

Teksty piosenek: Natalia Fijewska-Zdanowska

Reżyseria: Jarosław Boberek

Muzyka: Filip Dreger

Występują: Zuzanna Fijewska-Malesza, Agata Kołodziejczyk, Jarosław Boberek (gościnnie w piosenkach)

Realizacja nagrania: Anton Borovyj / Studio PRL

Oprawa graficzna: Mariusz Malesza
Redakcja: Joanna Majdańska

Produkcja: Fundacja Artystyczna MŁYN

Projekt współfinansowany przez Biuro Edukacji m.st. Warszawa

 

GDZIE SŁUCHAĆ?

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć