Warszawa

Eureka, czyli odkrywam! Wystawa o filozofii i sztuce dla dzieci od 4. roku życia

Eureka, czyli odkrywam! Wystawa o filozofii i sztuce dla dzieci od 4. roku życia

Rozumienie świata zaczyna się od dobrze postawionego pytania. Doskonale wiedzą o tym dzieci, które chcąc poznać otoczenie – pytają.

 

Wiedzą o tym filozofowie próbując wyjaśnić pojęcia związane z egzystencją, także artyści tworząc swoje unikalne prace inspirują do zadawania pytań. Ciekawość i nieustępliwość dzieci bliska jest działaniom filozofów. Będziecie mogli sprawdzić to, dokonując interpretacji dzieł sztuki na naszej ekspozycji. Pomogą Wam w tym czterej filozofowie!

 

 

Wystawa prezentowana w przestrzeniach Muzeum dla Dzieci kierowana jest zarówno do dzieci, dorosłych jak i nastolatków. Łączy świat filozofii i sztuki. Eksponowane na wystawie dzieła dostosowane są do percepcji młodego widza i jego wnikliwej obserwacji. Starszych odbiorców wprowadzają w stan refleksji nad otoczeniem. Dzięki wizycie na wystawie dowiecie się czym jest filozofia, co jej zawdzięczamy, jaki jest jej język i narzędzia filozofa. Odkryjecie czym są relacje ze światem i co to oznacza. Jakim artystami czy etnografami będziemy, w dużej mierze zależy od umiejętności badania i opisywania świata.

 

 

Na ekspozycję składają się dzieła współczesnych artystów wizualnych, stworzone na potrzeby tego projektu. Dzieła zachęcają odbiorców do interakcji, działania lub przemyśleń. Filozofowie staną się dla nas przewodnikami po świecie sztuki. Każda praca poddana będzie komentarzowi bliskiemu dla Arystotelesa, Kartezjusza, Johna Locke’a i Ludwiga Wittgensteina oraz nieskończonej ilości interpretacji widzów. Czy podczas zwiedzania podążycie ścieżką jednego z filozofów? Czy swoją własną? – decyzja należy do Was! Ścieżka dydaktyczna i nowoczesna scenografia nadają wystawie unikalny charakter.

 

Eureka, czyli odkrywam! jest wystawą angażującą, rozbudzającą w odbiorcach chęć dociekliwego przyglądania się rzeczywistości. Sprawdźcie to. Wraz ze Stowarzyszeniem „Z Siedzibą w Warszawie” – zapraszamy na Kredytową 1.

 

Artyści: 

 

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć