Warszawa

Dni Wilanowa 2020

Dni Wilanowa 2020

Koniec lata coraz bliżej, a Wilanów zakończy je wyjątkowo. Już niedługo święto naszej dzielnicy Dni Wilanowa 2020. 

 

„Tym razem startujemy już w sierpniu, a Dni Wilanowa potrwają aż do 13 września. Ze względu na sytuację związaną z pandemią świętowanie odbędzie się w nieco innej formie niż ta, do której jesteście przyzwyczajeni. Wasze bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem, dlatego program Dni Wilanowa 2020 rozłożyliśmy w czasie.” - podkreśla Artur Buczyński, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wilanów.  Dni Wilanowa organizowane są w rocznicę zwycięstwa króla Jana III Sobieskiego w bitwie pod Wiedniem, która rozegrała się 12 września 1683 roku i zakończyła zwycięstwem polskich wojsk. W tym roku przypada 336 rocznica tych ważnych dla Europy wydarzeń.

 

28 – 30 sierpnia

Startujemy już 28 sierpnia cyklem spektakli na dziedzińcu Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie  „Szekspir w parku”, który potrwa przez kolejne dni tj. 29 i 30 sierpnia oraz w dniach 5 – 6 września. W pierwszych dniach zabawy czekają Was również popisy uzdolnionych czworonogów, czyli „Latające psy” na Plaży Wilanów, film „Ból i Blask” w ramach cyklu Filmowa Stolica Lata i -jak co roku- jedyne w Warszawiedożynki w Powsinie w XV już odsłonie. W tym roku w plenerach Domu Pracy Twórczej w Powsinie wystąpią dla Państwa: Folklorystyczny Zespół Pieśni i Tańca „Polski Łan” i grupa „Strumień” ze Śląska Cieszyńskiego.

 

4 – 6 września

We wrześniu na Plażę Wilanów wjadą uwielbiane przez warszawiaków Food Trucki wraz z atrakcjami dla całych rodzin. Nasyceni street food’owymi smakołykami - w sobotnie popołudnie - będziecie mogli dobrze się bawić w blues’owo – rock’owych rytmach z pogranicza muzyki alternatywnej w wykonaniu zespołu Cheap Tobacco oraz obejrzeć filmową niespodziankę na pożegnanie Filmowej Stolicy Lata, którą wyemitujemy tego samego dnia wieczorem, tradycyjnie przy Urzędzie Dzielnicy Wilanów.

 

W tych dniach nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. Wystąpi Filharmonia Dziecięca z przedstawieniem „Z daleka i bliska” na scenie Royal Wilanów, a na placu Vogla odbędzie się spektakl teatralny „Wielki wynalazek”. W dniach 5-6 września odbędą się Dni Otwarte CKW, podczas dni otwartych będzie okazja do zapoznania się z ofertą edukacyjno-artystyczną w sezonie 2020/2021, możliwość zapisów na zajęcia, spotkania i rozmowy z instruktorami oraz z innymi ciekawymi gośćmi, pokaz rycerski, pokazy taneczne grup Centrum Kultury Wilanów oraz warsztaty kulinarne.

 

11 – 13 września

W tych dniach każdy znajdzie coś dla siebie. Ostatni weekend Dni Wilanowa przywitamy w piątek. W kinie samochodowym na parkingu marketu Bricoman obejrzymy film „Narodziny Gwiazdy”, a następnego dnia na Dziedziniec Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie melomanów ucieszy z pewnością recital fortepianowy Aleksandra Dębicza. Po licznych atrakcjach dla dzieci, podczas których najmłodsi mieszkańcy Wilanowa będą mieli niepowtarzalną okazję wykonać husarskie skrzydła i obejrzeć przedstawienie teatralne „Lato zostań dłużej” w Royal Wianów, dzień zakończymy z Anna Marią Jopek na scenie Royal Wilanów. Sobota i niedziela będą sportowe dzięki kilkugodzinnym treningom dla młodych adeptów koszykówki z Marcinem Gortatem.

 

W tym roku zaplanowano także jeden Camp dla dzieci niepełnosprawnych ruchowo, w którym wezmą udział dzieci z całej Polski. Niedziela również będzie pełna mocnych wrażeń, które zapewni Katarzyna Pakosińska i Poparzeni Kawą Trzy. W dniach 12 – 13 września odbędzie się Wege Festiwal, coś dla osób zainteresowanych dietą pełną owoców i warzyw.

 

Szczegółowy harmonogram dostępny jest na stronie internetowej dzielnicy: www.wilanow.pl.

 

Kontakt:

  • Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji dla Dzielnicy Wilanów
  • tel. 22 44 34 908, 22 443 35 005; 22 443 49 35
  • wilanow.wks@um.warszawa.pl
 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć