Warszawa

Jemy borówki na polu, czyli wakacyjne spotkania z językiem polskim

"Jemy borówki na polu, czyli wakacyjne spotkania z językiem polskim" - relacje w Polskim Radiu Dzieciom. 

 

Cieszący się coraz większą popularnością projekt „Jemy borówki na polu czyli wakacyjne spotkania z językiem polskim” nazywany jest „językowym SPA”. Jak co roku warsztaty poprowadzą ci, dla których język polski nie ma tajemnic i którzy potrafią się nim także wybornie bawić. A przede wszystkim - jak Michał Rusinek, gość tegorocznej edycji - z humorem o nim opowiadać. Początek w piątek, 31 lipca, w tym roku spotkania odbędą się w wersji online. Relacje - w Polskim Radiu Dzieciom.

 

- To projekt, któremu Polskie Radio Dzieciom kibicuje od samego początku. Wspaniały pomysł na zaciekawienie najmłodszych językiem polskim, uwrażliwienie ich na słowa, wspólną zabawę. „Borówki na polu ..." to kopalnia wiedzy, pomysłów, a dla pracujących z dziećmi - nieoceniona inspiracja – mówi dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom, Martyna Chuderska, która w piątek 31 lipca o godz. 11.00 poprowadzi spotkanie „Powiedziane po krakowsku – Powiedziane po warszawsku. O miejskich odmianach języka polskiego”.

 

- Będziemy też czytać „Kubusia Puchatka” po śląsku i po góralsku, rozmawiać o różnicach między gwarą krakowską i warszawską, o regionalizmach, będziemy szukać słów zapożyczonych z języków obcych, poznawać związki frazeologiczne, zastanowimy się, skąd się wzięły i po co są „brzydkie wyrazy”. Podsumujemy też sondę na najmodniejsze słowa mijającego roku - zapowiada organizatorka wydarzenia, Iwona Haberny. W wydarzeniu można wziąć udział online, warsztaty będą dostępne także w formie osobnych filmików. Wśród ekspertów są m. in. Michał Rusinek, Stanisława Trebunia - Staszel, Artur Czesak i Agata Hącia (prowadząca na antenie Polskiego Radia Dzieciom od poniedziałku do piątku audycje językową "Słowo do słowa" godz. 15:30).

 

Relacje w Polskim Radiu Dzieciom w piątek w „Popołudniku” (godz. 15.00-17.00). Podsumowanie całego wydarzenia w niedzielnej audycji „Kulturalna strefa” (godz. 21.00-22.00).

 

 

 

***

 

Przypomnijmy, że każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! Dostępna w internecie szczegółowa ramówka  pozwoli rodzicom na dokładne zaplanowanie dnia razem z Polskim Radiem Dzieciom!

 

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć