Warszawa

Muzeum Życia w PRL otwarte po okresie zamknięcia

Muzeum Życia w PRL jest ponownie otwarte dla zwiedzających.

 

Dodatkową atrakcją w maju jest możliwość bezpłatnego korzystania z audio przewodnika po muzeum dostępnego na telefon. Wystarczy pobrać aplikację dostępną na stronie muzeum (https://mzprl.pl/wizyta/).

 

Do nabycia w muzeum są pamiątkowe maseczki bawełniane z oryginalnymi grafikami z PRL. Ich zakup wspiera działalność muzeum w tym trudnym okresie. Zachęcamy do nabycia.

 

 

Muzeum Życia w PRL przenosi zwiedzających w realia czasów Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. W muzeum znajdziemy przestrzeń edukacyjno-historyczną, która opowiada o tym jak władza ludowa wpływała na codzienne życie obywateli, oraz jak to życie codzienne wyglądało, salę kinową, w której można obejrzeć wybrane fragmenty filmów Polskiej Kroniki Filmowej, mieszkanie M2 z typowymi meblami oraz przedmiotami z PRL, kawiarnię i bar mleczny oraz przestrzeń dla najmłodszych z zabawkami i książkami z tamtych lat.

 

 

Muzeum poczyniło kroki w kierunku zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa dla zwiedzających.  Muzeum można odwiedzać codziennie od godziny 10.00. Ostatnie wejście odbywa się o godzinie 17.00.

 

Muzeum Życia w PRL

Piękna 28/34, Warszawa

biuro@mzprl.pl

www.mzprl.pl

511 044 808

 

 

 

mat. Muzeum

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć