Warszawa

Zawieszenie działalności instytucji kultury

Zawieszenie działalności instytucji kultury

Od 12 marca 2020 r. do odwołania instytucje kultury, filharmonie, opery, teatry, muzea, kina i biblioteki czasowo zawieszają swoją działalność. Wszystkie wydarzenia z udziałem publiczności zostaną odwołane.

 

Decyzję taką podjął sztab kryzysowy z udziałem ministra kultury i dziedzictwa narodowego i ma ona na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS-COV-2.

 

Koncerty, spektakle, wernisaże oraz wydarzenia specjalne odbywające się w zamkniętych pomieszczeniach zostaną odwołane. Muzea nie będą dostępne dla zwiedzających.

 

 

W związku z powyższym, informacje o spektaklach oraz innych wydarzeniach mających odbyć się w instytucjach kultury, będą na bieżąco usuwane z naszego kalendarza.

 

 

Więcej informacji na stronie gov.pl

 

 

Poniżej informacje dotyczące poszczególnych instytucji kultury oraz zwrotów kosztów:

 

 • Muzeum Narodowe w Warszawie wraz z Oddziałami - nie odbędą się zaplanowane na ten czas wernisaże, koncerty, oprowadzania, zajęcia i warsztaty oraz wykłady. Odwołane zostają także komercyjne sesje zdjęciowe, nagrania i konferencje. Muzealna Czytelnia oraz Archiwum będą zamknięte. Realizacja kwerend również pozostaje zawieszona. Wszystkim grupom zorganizowanym i osobom, które zakupiły w MNW bilety na ekspozycje lub na udział w wydarzeniach, Muzeum proponuje ich zamianę na bilety otwarte, bez wskazanej daty. Na specjalne życzenie oferuje zwrot pieniędzy, który będzie realizowany po ponownym otwarciu MNW dla zwiedzających. Informacje dotyczące zwrotu kosztów znajdują się tutaj.

 

 • Muzeum Azji i Pacyfiku - osoby, które w przedsprzedaży kupiły bilety na odwołane wydarzenia, prosimy o kontakt z kasą (tel.: 22 621 94 70 wew. 106).

 

 • Teatr Lalka - spektakle i wydarzenia towarzyszące zostają odwołane. W sprawie zwrotu biletów prosimy o kontakt z kasą biletową, tel. (22) 656 69 56, (22) 656 69 57.

 

 • Teatr Kwadrat - informujemy o wstrzymaniu spektakli granych w Teatrze Kwadrat, w tym bajek dla dzieci oraz spektakli wyjazdowych. Ze wszystkimi Widzami posiadającymi bilety na odwołane spektakle skontaktują się pracownicy Biura Obsługi Widza. Prosimy o zachowanie spokoju oraz zrozumienie tej trudnej dla wszystkich sytuacji. W przypadku pytań prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Widza: tel. (22) 826 23 89  lub 512 246 848; bow@teatrkwadrat.pl

 

 • Teatr Niewielki - osobom, które wykupiły bilety na spektakle w tych terminach, będziemy zwracać pieniądze; chyba że ktoś chce zostawić sobie opcję "otwartego biletu". który będzie można wykorzystać w jakimś późniejszym terminie. Jeśli tak, prosimy napisać do nas na bilety@teatrniewielki.pl.

 

 • Teatr Capitol - wszystkie spektakle zostają przeniesione na inne terminy. Bilety zachowują ważność i Teatr Capitol oferuje dowolnie wybrane i dostępne terminy, w których mogą Państwo odwiedzić teatr. Zmiany terminów biletów można dokonywać drogą telefoniczną 22 620 21 42 oraz mailową pod adresem: rezerwacje@teatrcapitol.pl.

 

 • Teatr Muzyczny Roma - wszystkie wydarzenia artystyczne z udziałem publiczności zostają czasowo zawieszone. Teatr dokonuje zwrotów pieniędzy za zakupione bilety bądź zmiany terminów rezerwacji. Środki za bilety kupione przez Internet na stronie www.teatrroma.pl oraz opłacone przelewem zostaną zwrócone automatycznie na konta bankowe. Po zwroty za pozostałe bilety należy zgłosić się do kas Teatru lub do firmy e-Bilet – w zależności od miejsca zakupu. Teatr przewiduje dokonanie zwrotów w ciągu 30 dni.

 

 • Teatr Polski - wszystkie spektakle Teatru Polskiego od 12 marca zostają czasowo odwołane! O wznowieniu działalności repertuarowej Teatr poinformuje na swojej stronie internetowej.

 

 • Teatr Baj - zawiesza organizację wydarzeń kulturalnych z udziałem publiczności. W sprawie biletów na odwołane spektakle prosimy o bezpośredni kontakt z Biurem Obsługi Widowni pod numerem telefonu 519 059 612 lub adresem bow@teatrbaj.pl.

 

 • Muzeum Łazienki Królewskie - zaplanowane wydarzenia, w tym koncerty i wykłady, zostały odwołane. W tym czasie nie odbędą się również zajęcia edukacyjne dla dzieci i dorosłych, organizowane przez Muzeum Łazienki Królewskie oraz Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa. Przeniesione na inny termin zostały również konferencja "Laboratorium zachwytów", poświęcona edukacji rodzinnej w muzeum, oraz towarzyszące jej oprowadzanie dla rodzin po Pałacu na Wyspie. Dodatkowe informacje ws. zajęć edukacyjnych w Muzeum Łazienki Królewskie: tel. (+48) 798 993 203, w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa: tel. (+48) 518 684 215.

 

 • Muzeum POLIN - osoby, które kupiły bilety na wystawy lub wydarzenia w tym terminie otrzymają pełny zwrot kosztów. Zwroty będą realizowane automatycznie, w najszybszym możliwym terminie. Ze względu na ich ilość i nasze możliwości techniczne prosimy o cierpliwość. Informacje o ponownym otwarciu znajdą Państwo na stronie www Muzeum.

 

 • Muzeum Sportu i Turystyki - nieczynne dla zwiedzających

 

 • Muzeum Warszawy i jego oddziały - zamknięte dla zwiedzających do odwołania. Wydarzenia (zajęcia edukacyjne, spotkania, warsztaty, wykłady) planowane do końca marca w siedzibie głównej i oddziałach zostają odwołane bądź przełożone. O nowych terminach Muzeum będzie informować na stronie internetowej i w mediach społecznościowych. Zakupione wcześniej bilety można zwracać. Zwroty za płatności dokonane przez Internet będą realizowane automatycznie w ciągu 30 dni. Prosimy o zwracanie uwagi, czy w Państwa skrzynce e-mailowej nie pojawiła się wiadomość z serwisu dotpay, z prośbą o potwierdzenie numeru konta. Jest to informacja dla osób, które wybrały formę płatności „przelew/przelew pocztowy”. Jeśli zakupili Państwo bilety w kasie zwrot będzie możliwy za okazaniem paragonu i biletów, kiedy działalność Muzeum zostanie wznowiona.

 

 • Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski - wszystkie wystawy będą zamknięte dla zwiedzających. Odwołane są też seanse kinowe oraz wydarzenia organizowane przez Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski: warsztaty, spotkania, performanse.

 

 • Zamek Królewski w Warszawie - zawieszenie działalności w związku z rozporządzeniem. Oznacza to, że ekspozycje będą niedostępne dla zwiedzających, a wszelkie imprezy o charakterze naukowym, edukacyjnym i kulturalnym zostają odwołane.

 

 • Muzeum Literatury z oddziałami - zamknięte do odwołania: Muzeum Literatury (w tym Czytelnia i Biblioteka muzealna), Muzeum Andrzeja Struga, Muzeum Marii Dąbrowskiej, Muzeum Władysława Broniewskiego, Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli.

 

 • Muzeum Etnograficzne i Muzeum dla Dzieci - zamknięte dla zwiedzających oraz odwołane imprezy kulturalne. 

 

 • Muzeum Powstania Warszawskiego -  zamknięte do odwołania. Swoją ofertę edukacyjną i kulturalną przenosi do przestrzeni wirtualnej. Od czwartku (12.03) uczniowie i studenci będą mogli uczestniczyć w lekcjach historii on-line, a rodzice z dziećmi znajdą propozycję na wartościowe spędzenie czasu podczas pobytu w domach. Więcej informacji tutaj.

 

 • Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki oraz Miejsce Projektów Zachęty (ul. Gałczyńskiego 3) będą zamknięte dla publiczności. Odwołane są wszystkie zaplanowane na ten czas wydarzenia towarzyszące wystawom, a także zamknięte biblioteka i księgarnia.

 

 • Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny - od 12 marca 2020 roku do odwołania, zamknięte dla publiczności obiekty: kino Iluzjon, Warszawa, ul. Narbutta 50A; sale kinowe, warsztatowe i mediateka, Wałbrzyska 3/5; biblioteka i czytelnia, ul. Puławska 61; archiwum, ul. Chełmska 21. Wszystkie zaplanowane wydarzenia, które miały odbyć się w najbliższym czasie są odwołane lub odbędą się w innym terminie. Informacje dotyczące zwrotu kosztów znajdują się tutaj.

 

 • Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej Woli - nieczynne dla zwiedzających. W celu uzyskania informacji prosimy o kontakt mailowy: biuro.muzeum@nifc.pl lub telefoniczny: 22 44 16 274.

 

 • Bemowskie Centrum Kultury - czasowo zamknięte od 12 marca 2020 r. do odwołania.

 

 • Bielański Ośrodek Kultury -  odwołane zaplanowane imprezy oraz zajęcia. Wpłaty dokonane za zajęcia, które się nie odbędą będą zaliczone na poczet zajęć w następnym miesiącu. Zwrot za zakupiony bilet na imprezę nastąpi na podstawie paragonu po otwarciu Ośrodka.

 

 • Dom Kultury Kadr - od 12 marca aż do odwołania zostają anulowane wszystkie zajęcia, warsztaty, koncerty, spektakle, projekcje filmowe i spotkania. Zwrot gotówki za bilety zakupione w recepcji można otrzymać w naszej kasie. Zwrot biletów zakupionych on-line nastąpi automatycznie w najbliższym możliwym czasie. Opłaty za zajęcia stałe, o ile zostały już dokonane, zostaną przeniesione na poczet kolejnego miesiąca.

 

 • Ośrodek Kultury Ochoty - zawiesza działalność do odwołania. Dotyczy to zarówno imprez (koncerty, spotkania) jak i wszystkich zajęć (indywidualnych i grupowych) prowadzonych w placówce.

 

 • Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy- do odwołania zawiesza wszelką działalność kulturalną (wydarzenia, zajęcia, kursy, warsztaty, itd.). Informacje dotyczące zwrotu kosztów znajdują się tutaj.

 

 • Dom Kultury Praga - zawiesza działalność domu kultury w zakresie zajęć i warsztatów, jak również wydarzeń artystycznych. Informacje o ewentualnych zmianach w tym zakresie będą pojawiać się na bieżąco. Opłaty za odwołane zajęcia i warsztaty zostaną przeksięgowane na kolejne miesiące naszej działalności.

 

 • Dom Kultury Rembertów - zawiesza działalność do odwołania.

 

 • Dom Kultury Świt - spotkanie, zajęcia, koncerty, spektakle i seanse filmowe zostają odwołane od 12 marca. 

 

 • Ośrodek Kultury Wesoła oraz filie - od dnia 12 marca odwołane WSZYSTKIE wydarzenia programowe, koncerty, spotkania, warsztaty, konkursy, zajęcia stałe we wszystkich naszych placówkach. Na wydarzenia będziemy szukać nowych terminów, natomiast opłaty za zajęcia stałe zostaną pomniejszone. O wszelkich zmianach Ośrodek będzie informował na bieżąco.

 

 • Centrum Kultury Wilanów - od 12 marca 2020 r. wszystkie zajęcia w placówkach CKW zostają odwołane na czas nieokreślony. Jednostką dyżurującą - w godz. 08.00 – 16.00 -  jest siedziba CKW przy ul. Kolegiackiej 3.  Pozostałe placówki CKW są zamknięte do odwołania.

 

 • Dom Kultury Włochy - odwołuje wszystkie zajęcia oraz wydarzenia artystyczne we wszystkich placówkach od 12 do 31 marca br. Dokonane przez Państwa opłaty za zajęcia w marcu zostaną rozliczone w kwietniu.

 

 • Wolskie Centrum Kultury - odwołane wszystkie wydarzenia sceniczne oraz zajęcia edukacyjne do 25 marca br. Nieczynna jest również Sala zabaw Kosmos, Męska Szopa, Klubokawiarnia Sąsiedzka i Jadłodzielnia.

 

 • Białołęcki Ośrodek Kultury - zawiesza działalność. W tym czasie nie będą funkcjonowały żadne stałe zajęcia sekcyjne, Kino na boku, 3 pokoje z kuchnią, przenosimy także wszystkie zaplanowane wcześniej wydarzenia artystyczne. Informacje dotyczące zwrotu kosztów znajdują się tutaj.

 

 • Biblioteki - swoją działalność zawieszają również biblioteki. Aktualne informacje pojawiają się tutaj.
 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć