Warszawa

Weekend w pigułce 7-8 marca 2020

Weekend w pigułce 7-8 marca 2020

W tym tygodniu po raz kolejny z zachwytem odkrywamy bogactwo warszawskich muzeów. Czapki z głów przed pomysłowością i ciekawą ofertą edukacyjną!

 

Jakie są Wasze ulubione muzealne warsztaty?

 

1/11
1/11

Hydro-Warszawa

 

O znaczeniu wody oraz warszawskich opowieściach z nią związanych uczestnicy posłuchają podczas ciekawych warsztatów w Muzeum Warszawy. W tę sobotę bohaterem spotkania będzie syrenka.

 

Więcej informacji tutaj

2/11
2/11

Warsztaty przepływowe: ZPT

 

W ozdobionej przez siebie doniczce, każdy uczestnik warsztatów założy swoją własną, domową, leśną szkółkę. Warsztaty bezpłatne, bez rezerwacji. 

 

Więcej informacji tutaj

3/11
3/11

W domu Krasnoludka

 

Może jeszcze o tym nie wiecie, ale w Muzeum Etnograficznym zamieszkał niedawno krasnoludek i pilnie potrzebuje pomocy w urządzeniu mieszkania!

 

Więcej informacji tutaj

4/11
4/11

Rodzinne rysowanie

 

Warsztaty, podczas których każdy członek rodziny ma okazję poznać techniki rysunkowe i wykonać własne dzieło.

 

Więcej informacji tutaj

5/11
5/11

Zaprojektuj swój plakat - rodzinne warsztaty graficzne

 

Jeśli jeszcze nie byliście z dziećmi w Muzeum Drukarstwa, macie okazję nie tylko je zwiedzić, ale także wziąć udział w rodzinnych warsztatów. Podczas nich zaprojektujecie własne plakaty do wybranych książek. 

 

 Więcej informacji tutaj

6/11
6/11

Marcowe spotkania z historią

 

W marcu spotkania z historią w Muzeum Powstania Warszawskiego odbywają się pod hasłami „Polska walcząca i inne symbole” (dla młodszych dzieci) oraz "Konspiracja. Mały Sabotaż" (dla starszych dzieci). W tę sobotę zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 11-12 lat. To interesujący sposób poznania historii oraz muzeum. 

 

Więcej informacji tutaj

7/11
7/11

Guzik i fastryga, czyli warsztaty o szyciu i nie tylko

 

Z okazji Dnia Kobiet, na zajęciach uczestnicy przygotują wyjątkowe kwieciste tamborki. Warsztaty zapoznają się z technikami szycia, które przydawały się w każdym gospodarstwie domowym.  

 

Więcej informacji tutaj

8/11
8/11

Zamkowa Akademia Młodego Eksploratora

 

Na zajęciach uczestnicy poznają historię Zamku Królewskiego oraz obecnych tam dzieł sztuki. Wykonują także własne prace plastyczne. W warsztatach mogą wziąć udział dzieci w wieku 7-12 lat w dwóch grupach wiekowych. 

 

Więcej informacji tutaj

9/11
9/11

HINA MATSURI - warsztaty rodzinne

 

Muzeum Azji i Pacyfiku zaprasza do świętowania japońskiego Święta Dziewcząt. Uczestnicy wykonają z filcu i kolorowych mulin własne laleczki. 

 

Jaki jest związek tego święta z laleczkami przeczytacie tutaj.

10/11
10/11

W niedzielę rusza kolejny sezon Małej Akademii Chopinowskiej i Klubu Przyrodnika oraz Najmłodszych Melomanów w Domu narodzin Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli. To zajęcia, która wprowadzają w świat muzyki już kilkumiesięczne dzieci, a potem dbają o rozwój kultururalny tych starszych.

 

Więcej informacji tutaj

11/11
11/11

Więcej propozycji na sobotę i niedzielę

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć