Warszawa

Adonis ma gościa - niezapomniane ferie w Teatrze Muzycznym Roma

Adonis ma gościa - niezapomniane ferie w Teatrze Muzycznym Roma

Nova Scena Teatru Muzycznego ROMA zaprasza na kolejny spektakl dla dzieci, którego premiera – nie bez powodu – odbyła się 1 czerwca. Przedstawienie “Adonis ma gościa” adresowane jest głównie do młodych widzów, ale jego scenariusz został napisany w taki sposób, aby rozbawić także dorosłą publiczność.

 

Akcja spektaklu rozgrywa się w… klatce dla ptaków. Zamieszkuje ją pewna zadufana w sobie papuga, która nie tylko nic nie wie o otaczającym świecie, ale też zupełnie się nim nie interesuje. Sytuacja ulega zmianie, kiedy do jej spokojnego królestwa trafia niespodziewany gość – ptak, który o prawdziwym życiu wie wszystko…

 

Ich spotkanie to zderzenie dwóch różnych charakterów i wizji świata, dlatego jest tak zabawne, ale i pouczające. Jak wytłumaczyć papudze, czym jest wolność? Ona nawet nie wie, że żyje w niewoli. Jak przekonać ją do ucieczki, skoro twierdzi, że jest jej dobrze? Jak się nie kłócić, nie wściekać, nie dąsać? I czy można się zaprzyjaźnić, gdy tak wiele nas różni?


Przedstawienie na Novej Scenie obfitować będzie w niespodzianki inscenizacyjne i zaangażuje publiczność do wspólnego śpiewania. Bo co dwa ptaki, to nie jeden! Autorem sztuki jest niemiecki dramaturg, Fred Apke. Przekładu dokonała Marta Klubowicz. W rolach ptaków wystąpią dobrze znani aktorzy Teatru Muzycznego ROMA – Kuba Szydłowski i Paweł Strymiński. Ten pierwszy jest także reżyserem spektaklu i autorem tekstów piosenek, które będzie śpiewać cała publiczność.
ADONIS MA GOŚCIA to mądra rozrywka dla całej rodziny!

 

Aktor i reżyser, Jakub Szydłowski, tak mówi o spektaklu:
Adonis jest papugą. Prowadzi poukładany, niczym nie zmącony, iście królewski żywot. Kiedy w jego “pałacu” pojawia się nieproszony gość, cały świat jaki znał wywraca się do góry nogami. Przekonaj się, co się stanie, gdy w jednej klatce zostaną zamknięte dwa całkowicie odmienne charaktery. Czy strach przed “nowym”, liczne uprzedzenia i odmienne pochodzenie, pozwolą na narodziny prawdziwej przyjaźni? Gdzie się kończy, a gdzie zaczyna wolność? A może najgrubsze kraty znajdują się w naszych umysłach? Na te i na inne pytania odpowiada przezabawna komedia muzyczna w rytmach: swingu, jazzu, samby, funku, reggae i nie tylko…

 

Spektakle odbędą się 19 i 20 lutego w godzinach 10:00 i 13:00.

 

Bilety do nabycia na STRONIE INTERNETOWEJ, w kasach teatru oraz na portalu ebilet.

 

mat. Organizatora

 

1/4
1/4
2/4
2/4
3/4
3/4
4/4
4/4

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć