Warszawa

Teatr Guliwer przyłączył się do akcji Ocalania Świątecznych Drzewek!

Teatr Guliwer przyłączył się do akcji Ocalania Świątecznych Drzewek!

W związku ze zbliżającymi się Świętami Teatr Guliwer podjął działania proekologiczne, których celem jest odwrócenie losu drzewek choinkowych i ograniczenie wycinki drzew z przeznaczeniem na „świąteczną choinkę”. 

 

Co roku ponad 5 mln choinek wycinanych jest na święta Bożego Narodzenia, tylko po to, aby na kilka chwil zagościły  w naszych domach.  Dzięki współpracy z WypożyczalniaCHOINEK.eu  wszystkie choinki, które zamieszkały w Teatrze na czas Świat są wypożyczone i bezpiecznie wrócą do domu. Teatr jako miejska instytucja kultury poprzez własne działania na rzecz ochrony środowiska zachęca swoich widzów do ratowania drzewek choinkowych i wypożyczania lub kupowania choinek w doniczce. W Teatrze znajdziemy informację, gdzie można wypożyczyć choinkę i jak się nią opiekować, żeby cieszyć się jej obecnością podczas Świąt.

 

„Czasem spektakl to zbyt mało, zwłaszcza kiedy można zmieniać świat. Ocalmy wspólnie kilka choinek” – mówi Robert Jarosz, reżyser spektaklu „Choinka”  i  z-ca dyrektora  ds. artystycznych w Teatrze Guliwer.  W historii spisanej przez Andersena tytułowa choinka przemija. Jeśli możemy  -  odmieńmy los choinek.

 

„Choinka”
Hans Christian Andersen

Przekład: Bogusława Sochańska
Reżyseria: Robert Jarosz
Scenografia: Mária Bačová
Muzyka: Hipolit Woźniak
Pedagog teatru: Justyna Czarnota
Występują: Georgi Angiełow, Milena Kranik, Hipolit Woźniak

 

Choinka już od pierwszych chwil życia fantazjowała o swoim przeznaczeniu. Kim będę? - pytała leśne zwierzęta. Domem dla ptaków? Masztem okrętów? Co mnie spotka i czego doświadczę? Czy spotka mnie szczęście? W historii spisanej przez Hansa Christiana Andersena szczęście Choinki spełnia się w czasie wieczoru wigilijnego, w spotkaniu z dziećmi i z tajemniczym Klumpe-Dumpe. Spektakl w żywym planie z udziałem lalek oraz muzyką na żywo.


Przedstawienie dla dzieci od lat 3.
Teatr Lalek Guliwer/Scena Liliput
Ul. Różana 16/Mokotów

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć