Warszawa

"Domek z Sercem" - finał 3. edycji cyklu charytatywnych warsztatów twórczych

"Domek z Sercem" - finał 3. edycji cyklu charytatywnych warsztatów twórczych

5 grudnia, w mikołajkowej atmosferze, odbył się finał 3. edycji cyklu charytatywnych warsztatów twórczych „Śródmieście łączy pokolenia. Domek z Sercem".

 

To akcja współfinansowana przez Dzielnicę Śródmieście m.st. Warszawy, zaś zainicjowana przez Fundację Belle Époque, która prowadzi Muzeum Domków dla Lalek.

 

Na ręce prezesa Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii Sp. z o.o. Michała Stelmańskiego i kierownictwa Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży oraz Poradni Neurologicznej dla Dzieci i Młodzieży w Warszawie przy ul. Dzielnej 7, przekazanych zostało 10 Domków z Sercem. Wykonały je podczas warsztatów w Muzeum Domków dla Lalek rodziny - mieszkańcy stolicy, pod kierunkiem animatorek – artystek–miniaturzystek. Domki, przyjęte z entuzjazmem przez obdarowywanych, zostały umieszczone w gabinetach obydwu poradni, gdzie jako element terapeutyczny będą służyć specjalistom i ich małym pacjentom. Finał akcji odbył się w obecności Magdaleny Wojciechowskiej – z-cy Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy.


Kierownictwo placówek zgłosiło już zapotrzebowanie na kolejne domki do nowo powstającej poradni, dlatego w planach jest następna edycja cyklu charytatywnych warsztatów twórczych "Domek z Sercem".

 

 

 

 

 

 

fot. Muzeum Domków dla Lalek

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć