Warszawa

Unikatowa ŁAMIGŁÓWKA TEATRALNA już w październiku!

Unikatowa ŁAMIGŁÓWKA TEATRALNA już w październiku!

Już tej jesieni w Warszawie, w dniach 1-4 października odbędzie się niecodzienna, tajemnicza „Łamigłówka Teatralna”.

 

To specjalnie zaprojektowana instalacja tworząca intrygującą, magiczną przestrzeń, po której w ciemności i półmroku wędrują widzowie odkrywając tajemnice teatru. To bezpłatne wydarzenie skierowane do dzieci i młodzieży oraz dorosłych. „Łamigłówka Teatralna” jest kolejnym projektem z dziedziny edukacji artystycznej realizowanym przez Fundację Meritum. Projekt powstał we współpracy z Teatrem Baj i firmą MWM PR.

 

Fundacja Meritum poprzez swoje innowacyjne projekty prowadzi edukację artystyczną dzieci i młodzieży oraz dorosłych. Tym razem młodym widzom w nowatorski sposób przybliży różne formy teatralne. „Łamigłówka Teatralna” wykorzystując elementy przygody i zaskoczenia udostępnia zwiedzającym ogromną różnorodność teatru wraz z jego magią, tajemnicą... Wędrówka w ciemności i w półmroku prowadzi przez osiem stacji teatralnych m.in. poprzez: teatr czarny, teatr iluzji, teatr z papieru czy teatr lalki.  Widzowie wchodząc do „Łamigłówki Teatralnej” są świadkami wydarzeń teatralnych, ale również stają się aktywnymi uczestnikami tych działań, poznają techniki i sposoby gry aktorskiej. Zdarzenia teatralne w „Łamigłówce” stają się pretekstem do dyskusji z młodymi widzami na temat tworzenia teatru, łączą elementy tańca, muzyki i malarstwa. Przed wejściem do „Łamigłówki” animatorzy prowadzić będą gry i zabawy edukacyjne, po wyjściu z „Łamigłówki Teatralnej” uczestnicy dostaną różne zadania do rozwiązania, w rozmowie z moderatorem sami będą szukać poprawnych odpowiedzi na pytania związane z teatrem. „Łamigłówka Teatralna” adresowana jest do dzieci (od lat 6) i młodzieży oraz dorosłych. „Za kilka dni ruszamy z kolejnym wyjątkowym projektem.

 

Łamigłówka Teatralna jest miejscem w którym dzieci i młodzież odkrywają tajemnice teatru, jest ona pozaszkolną unikatową formą edukacji teatralnej. To wspaniała okazja dotknięcia teatru i możliwość przeżycia niecodziennej przygody. Łamigłówka jest próbą udostępnienia dzieciom poprzez doświadczenie, ogromnej różnorodności teatru z jego magią, tajemnicą, wykorzystując przy tym elementy przygody i zaskoczenia. Panująca ciemność podczas wędrówki nie rozprasza, pozwala pamięci zapisać obejrzane obrazy teatralne, a wyobraźni na dalsze ich malowanie. Zainteresowanie zwiedzaniem Łamigłówki Teatralnej jest bardzo duże, także jest nam przykro, że wiele grup pozostało oczekujących na liście rezerwowej. Fundacja Meritum poszukuje w Warszawie stałej lokalizacji dla Łamigłówki Teatralnej, by dla zwiedzających była dostępna w ciągu całego roku” – powiedziała autorka projektu Grażyna Karwowska-Winiarek, Prezes Fundacji Meritum.


ŁAMIGŁÓWKA TEATRALNA w Warszawie

„Łamigłówkę Teatralną” zwiedzać można będzie od 1 do 4 października w godzinach 8.30 – 13.30 ul. Pożaryskiego 28, bud.4, Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Elektrotechniki.


Do tajemniczej przestrzeni widzowie wchodzą grupami co pół godziny. Czas oczekiwania na wejście wypełniają zajęcia prowadzone przez animatorów.
Wejście do „Łamigłówki Teatralnej” jest bezpłatne.


Rezerwacje grupowe oraz indywidualne należy zgłaszać tylko telefonicznie (tel.: 576 322 488 lub 519 059 612).


Więcej informacji dostępnych jest na: facebook.com/lalkanascenie.

 

mat. Organizatora

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć