Warszawa

Weekend w pigułce 28-29 września 2019

Weekend w pigułce 28-29 września 2019

Podczas tego weekendu zachęcamy małych i dużych do odkrywania świata wszystkimi zmysłami! Nasze propozycje podpowiedzą Wam w jaki sposób. 

 

1/7
1/7

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień po raz kolejny zaprasza najmłodszych melomanów na wydarzenia im dedykowane, czyli na Małą Warszawską Jesień.

 

Sprawdźcie program, zwłaszcza na ten weekend.

2/7
2/7

Gorąco polecamy festiwal Kino Dzieci! Na pewno kolejny weekend będzie tak samo emocjonujący jak poprzedni. Zabierzcie dzieci na seanse filmowe, ciekawe warsztaty i spotkania.

 

Rodzice, Wy także znajdziecie coś dla siebie!

 

Cały program festiwalu na stronie www.

3/7
3/7

MaMoMi to sensualna przestrzeń, w której można odpocząć, umocnić kontakt z dzieckiem, spędzić z nim dobry czas, a później przenieść to doświadczenie do domu. Działa na wszystkie zmysły dziecka. Wykorzystuje naturalną potrzebę zabawy i ciekawość dzieci.

 

Więcej informacji tutaj

4/7
4/7

Bródnowski Uniwersytet Dzieci zaprasza na wykład dotyczący fotografowania przyrody. Po zawiłych ścieżkach uwieczniania przyrody na zdjęciach, oprowadzi Was Dariusz Kucharski. Opowie co może stać się obiektem naszych zdjęć, jak i czym fotografować, podzieli się też ciekawymi anegdotami ze swoich podróży w różne zakątki świata.

 

Więcej informacji tutaj

5/7
5/7

W czasie warsztatów haftu krzyżykowego dzieci poznają sekrety tej techniki zdobienia tkanin. Każde warsztaty rozpoczną się od przedstawienia krótkiej historii haftu i prezentacji najpiękniejszych przykładów dzieł stworzonych za pomocą tej techniki. Następnie dzieci otrzymają wskazówki dotyczące haftu krzyżykowego i materiały potrzebne do wykonania własnych kompozycji.

 

Więcej informacji tutaj

6/7
6/7

Byliście już w pierwszej motylatni na Mazowszu? Jeśli nie, zapraszamy do rozpoczęcia przygody z motylami. Są to jedne z najpiękniejszych owadów. Zachwycają kolorami, rozpiętością skrzydeł i różnorodnością. Okazy europejskie różnią się znacznie od tych z Ameryki Południowej. Są symbolem piękna i delikatności i trudno przejść obok nich obojętnie.

 

Nie trzeba planować podróży na inne kontynenty, by zobaczyć te egzotyczne okazy. W Warszawie powstała właśnie jedyna Motylarnia na Mazowszu. Barwne owady żyją tam pośród roślinności i w specjalnym mikroklimacie, dzięki czemu mają idealne warunki do funkcjonowania. W pomieszczeniu będzie można zobaczyć m.in.: fikusy, beniaminy, draceny, paprocie czy pnącza.

 

Nasza relacja

7/7
7/7

Więcej propozycji na sobotę i niedzielę.

 

Odkryj spektakle dla dzieci

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć