Warszawa

Weekend w pigułce 21-22 września 2019

Weekend w pigułce 21-22 września 2019

Brrrr! Chłodno się zrobiło. Na szczęścia Stolica rozpieszcza nas propozycjami festiwali teatralnych, muzycznych i filmowych, kameralnych zajęć oraz sportowych rozrywek. Nie sposób się nudzić i nie sposób siedzieć w domu. 

 

Prezentowane w artykule inicjatywy polecamy z czystym sercem, gwarantują one udział w kulturze na najwyższym poziomie. 

 

Zapraszamy do weekendowej podróży po Warszawie!

 

 

 

1/6
1/6

Znana i lubiana akcja promująca czytelnictwo - Ostry dyżur literacki gości w ten weekend na festiwalu Kino Dzieci. 

 

Zapraszamy dzieci do rozmowy o książkach, alergiach na czytanie, stanach ostrego zaczytania i oczywiście rekomendujemy najbardziej wartościowe pozycje książkowe.

 

Więcej informacji tutaj

2/6
2/6

Jeśli o Kinie Dzieci mowa, gorąco polecamy ten festiwal! Startuje już w sobotę. Zabierzcie dzieci na seanse filmowe, ciekawe warsztaty i spotkania.

 

Rodzice, Wy także znajdziecie coś dla siebie!

 

Cały program festiwalu na stronie www.

3/6
3/6

To nie koniec festiwalowych propozycji. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień po raz kolejny zaprasza najmłodszych melomanów na wydarzenia im dedykowane, czyli na Małą Warszawską Jesień. 

 

Sprawdźcie program, zwłaszcza na ten i następny weekend. 

4/6
4/6

Festiwal goni festiwal. Ten potrwa trochę dużej, bo aż do grudnia. Podczas 8 weekendów najmłodsi wraz z rodzicami będą mogli zobaczyć najlepsze spektakle z całego świata dla najnajów.

 

Organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Teatru dla NAJmłodszych jest Teatr Malego Widza.

 

Więcej informacji tutaj.

5/6
5/6

Byliście już w pierwszej motylatni na Mazowszu? Jeśli nie, zapraszamy do rozpoczęcia przygody z motylami. Są to jedne z najpiękniejszych owadów. Zachwycają kolorami, rozpiętością skrzydeł i różnorodnością. Okazy europejskie różnią się znacznie od tych z Ameryki Południowej. Są symbolem piękna i delikatności i trudno przejść obok nich obojętnie.

 

Nie trzeba planować podróży na inne kontynenty, by zobaczyć te egzotyczne okazy. W Warszawie powstała właśnie jedyna Motylarnia na Mazowszu. Barwne owady żyją tam pośród roślinności i w specjalnym mikroklimacie, dzięki czemu mają idealne warunki do funkcjonowania. W pomieszczeniu będzie można zobaczyć m.in.: fikusy, beniaminy, draceny, paprocie czy pnącza.

 

Nasza relacja

6/6
6/6

Więcej propozycji na sobotę i niedzielę.

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć