Warszawa

Znamy program tegorocznego Kina Dzieci!

Znamy program tegorocznego Kina Dzieci!

Festiwal Kino Dzieci to wydarzenie, które Wy, nasi czytelnicy, śledzicie zawsze bardzo uważnie. Z chęcią uczestniczycie z dziećmi w seansach filmowych i wydarzeniach towarzyszących.

 

Bardzo słusznie. Kino Dzieci to inicjatywa, którą gorąco rekomendujemy od lat i mocno trzymamy za nią kciuki! Dlaczego? Dlaczego, że organizatorzy wybierają najbardziej wartościowe produkcje filmowe z całego świata. Obserwują trendy i twórców, zdobywając te najciekawsze artystycznie i edukacyjnie propozycje. Oznacza to, że przychodząc z dziećmi na wydarzenia festiwalowe nie tylko wprowadzacie je w świat świadomego wybierania produkcji filmowych oraz zapoznajecie z nie zawsze łatwym kinem. Macie również szansę do zmierzenia się z emocjami i problemami swoich dzieci, o których możecie porozmawiać wychodząc z kina. Organizatorzy nie zostawiają Was z tym samych.  Podczas warsztatów moderują dyskusję, a przed pokazami trudniejszych filmów wręczają specjalnie przygotowany „przewodnik” zapoznający rodzica pokrótce z filmem i przygotowujący do rozmowy.

 

Tegoroczny Konkurs Główny zdominowały animacje. O statuetkę Kwiatu Paproci zawalczy dziewięć produkcji. Będziecie mieli okazję zobaczyć pierwszy film animowany słynnego włoskiego ilustratora, Lorenzo Mattottiego „Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię”. Film w wersji polskiej dubbingują między innymi Andrzej Chyra i Roman Gutek.
Ponadto w konkursie:

  • Pouczająca opowieść o kuzynach, którzy początkowo nie przepadają za sobą, ale później łączą siły walcząc o wspólny cel. Pomagają im w tym niezwykłe psy. - „Jakub, Mimmi i gadające psy”
  • Norweska animacja mówiąca nie tylko o sile współpracy, ale także pokazująca tajniki kosmosu. - „Solan i Ludwik – Misja Księżyc”
  • Film międzypokoleniowy, ukazujący piękną, choć trudną relację wnuczki z babcią. - „Cały świat Romy”
  • Opowieść o przyjaźni, zaufaniu i samotności przedstawiona w historii 10-letniego Sama i jego przyjaciółki. - „Niezwykłe lato z Tess”
  • Klasyka kryminału dla dzieci, czyli młodzi detektywi (wraz z psem) w akcji. Polecamy fanom „Biura detektywistycznego Lassego i Mai” - „Operacja Człowiek w Czerni”
  • Animacja ukazująca historię konkursu saneczkowego. Udowadnia, że wszystko jest możliwe, kiedy można liczyć na przyjaciół. - „Szybcy i śnieżni”
  • Propozycja dla najmłodszych dzieci (od 5 lat) to norweska animacja o krowie odkrywającej swoje talenty. - „Klara Muuu!”
  • Duet, którego nie trzeba przedstawiać w kolejnym filmie. - „Pettson i Findus – Wielka wyprowadzka” 
     

W Konkursie Filmowych Odkryć zaprezentowane zostaną filmy o nieoczywistym wyrazie artystycznym. Pozwalają one poznawać młodym widzom różnorodność kina. Organizatorzy wybrali 7 filmów z całego świata, które poruszają tematy niepełnosprawności, inności, przyjaźni, tolerancji oraz ekologii. To oczywiście spore uproszczenie, ponieważ każdy w tych filmów niesie ze sobą ciekawą historię i głębię, które skłaniają do dyskusji z dziećmi. Do rozmowy zaproszone są już najmłodsze dzieci (od 5 lat), którym dedykowany jest film „Willy i strażnicy jeziora. Zimowa przygoda”.

 

Oczywiście, Kino Dzieci to wiele więcej niż pokazy filmowe. Na dzieci czekają także warsztaty krytycznofilmowe, dubbingowe, kulinarne, ekologiczne i kreatywne. Młodzi widzowie mogą wziąć udział w Dyskusyjnym kółku filmowym i razem z rodzicami skorzystać z filmowych warsztatów rodzinnych.

 

Przewidziane zostały także pokazy dla dzieci ze spektrum autyzmu, podczas których dźwięk będzie przyciszony, a światło zapalone. Ilość bodźców zostanie dopasowana do możliwości percepcyjnych dzieci.

 

Dorośli zaproszeni są do uczestnictwa w wykładach i spotkaniach w cyklu „Kino Dzieci o wychowaniu”. Wydarzeniem otwierającym będzie wystąpienie Wojciecha Eichelbergera pt. „Emocje – jak o nich rozmawiać z dziećmi?”.

 

Poznajcie cały program, a potem koniecznie wybierzcie coś dla siebie i swoich dzieci.

Wydarzenie na Facebooku

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć