Warszawa

Wakacyjny weekend 27-28 lipca 2019

Wakacyjny weekend 27-28 lipca 2019

Ten weekend możecie spędzić z dziećmi bardzo kreatywnie. Pobawcie się w dźwiękowców, wyplećcie kwiatowe wianki, nauczcie się haftować i wykonajcie własne rzeźby.

 

 

 

 

1/7
1/7

Dziecięce Atelier

 

Czy haftowanie to zapomniana sztuka? Muzeum Pałacu w Wilanowie dba, aby tak nie było. Pokazuje najmłodszym, że haftowanie może być naprawdę przyjemne i ciekawe. Zachęcicie dzieci do udziału?

 

Więcej informacji tutaj

2/7
2/7

Letnie wianki

 

Niezależnie od pogody, możecie poczuć letni klimat biorąc udział w warsztatach plecenia kwietnych wianków. Dzieciom na pewno też się spodoba! Będą mogły nie tylko stworzyć własny wianek, ale także poznać jego symbolikę i zwyczaje z nim związane.

 

Więcej informacji tutaj

3/7
3/7

Dźwiękowe warsztaty rodzinne

 

To warsztaty dla tych, którzy zawsze marzyli, by zostać dźwiękowcami. Tym razem nie będziecie tworzyć dźwięków, ale zbierać je w przestrzeni miasta. Bardzo ciekawa i nietuzinkowa propozycja. Wstęp wolny.

 

 

Więcej informacji tutaj

4/7
4/7

Teatralne lato z CKW - "Zuzanka i Utopce"

 

Centrum Kultury Wilanów zaprasza na spektakl zrealizowany na podstawie baśni Gustawa Morcinka pt. „O tym, jak Zuzanka poszła w kumy do utopców”.

Spektakl grany będzie w plenerze, a w przypadku złej pogody zostanie przeniesiony do budynku.

Wstęp wolny

 

Więcej informacji tutaj

5/7
5/7

Rzeźba na placu. Warsztaty rodzinne

 

Podczas warsztatów w Zachęcie rodzinnie możecie wykonać własną rzeźbę. Wcześniej poszukacie inspiracji podczas spaceru po mieście.

 

Więcej informacji tutaj

6/7
6/7

Motylarnia

 

Byliście już w pierwszej motylatni na Mazowszu? Jeśli nie, zapraszamy do rozpoczęcia przygody z motylami. Są to jedne z najpiękniejszych owadów. Zachwycają kolorami, rozpiętością skrzydeł i różnorodnością. Okazy europejskie różnią się znacznie od tych z Ameryki Południowej. Są symbolem piękna i delikatności i trudno przejść obok nich obojętnie.

 

Nie trzeba planować podróży na inne kontynenty, by zobaczyć te egzotyczne okazy. W Warszawie powstała właśnie jedyna Motylarnia na Mazowszu. Barwne owady żyją tam pośród roślinności i w specjalnym mikroklimacie, dzięki czemu mają idealne warunki do funkcjonowania. W pomieszczeniu będzie można zobaczyć m.in.: fikusy, beniaminy, draceny, paprocie czy pnącza.

 

Otwarcie Motylarni już 13 lipca i tego dnia na rodziny czeka mnóstwo motylich atrakcji! Organizatorzy zapraszają na: Pokaz tanecznych motyli, Motylowe kreacje – tworzenie czułek, skrzydeł i spódniczek, Warsztaty robienia motyli z balonów, Tworzenie motyli i kwiatów z krepiny, Wodne tatuaże z motywem motyla, Warsztaty tworzenia letnich kapeluszy, Malowanie buziek.

 

Więcej informacji tutaj

7/7
7/7

Więcej propozycji na sobotę i niedzielę

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć