Warszawa » Wiadomości lokalne » Jeszcze raz przeżyjmy niezapomniane chwile z IV Międzynarodowym Festiwalem Ulicznych Teatrów Lalkowych "Lalka na Scenie"!

Jeszcze raz przeżyjmy niezapomniane chwile z IV Międzynarodowym Festiwalem Ulicznych Teatrów Lalkowych "Lalka na Scenie"!powiększ

Jeszcze raz przeżyjmy niezapomniane chwile z IV Międzynarodowym Festiwalem Ulicznych Teatrów Lalkowych "Lalka na Scenie"!

Patronat CzasDzieci.pl

Magia ulicznego teatru lalkowego zaczarowała tysiące widzów. W dniach 12-14 lipca odbyła się kolejna, IV edycja Międzynarodowego Festiwalu Ulicznych Teatrów Lalkowych „Lalka na Scenie”, w ramach której widzowie mogli obejrzeć ciekawe przedstawienia artystyczne, zobaczyć jak wygląda teatr uliczny od kuchni, poznać jakie sekrety skrywają parawany oraz obejrzeć premierę spektaklu „Mamo” wystawianego przez warszawski Teatr Baj. Zachwycone były nie tylko dzieci, ale także dorośli.  Kolejna edycja już za rok!


Lipcowy weekend był świetną okazją do zapoznania się ze sztuką ulicznego teatru lalkowego. Przez trzy dni mieszkańcy stolicy oraz turyści doświadczali dużej dawki niezapomnianych wrażeń i emocji towarzyszących Festiwalowi. Zarówno Park Wiecha przed Teatrem Rampa, jak i Rynek Nowego Miasta zostały zaczarowane przez mistrzów ulicznych teatrów lalkowych z Belgii, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Słowacji oraz Polski. Tysiące widzów mogło poznać tajemnice zapomnianych technik gry pacynką i marionetką. Światowej sławy artyści dostarczyli widzom wielu emocji, pokazując satyryczne interpretacje życia codziennego lub snując opowieści na motywach ludowych. W tym roku znowu nasi artyści zaczarowali warszawską publiczność. Wiele pozytywnych emocji towarzyszyło tegorocznej edycji. W tym roku wyjątkowo chcemy podziękować Widzom, którzy niezależnie od pogody byli z nami i aktywnie uczestniczyli w Festiwalu, tworząc niezapomnianą festiwalową atmosferę. Już pracujemy nad kolejna edycją ,,Lalki na Scenie” i zapraszamy Państwa tradycyjnie w drugi weekend lipca, 2020 roku – podsumowała Grażyna Karwowska-Winiarek, Dyrektor Festiwalu i Prezes Fundacji Meritum.

 

Przeżyjmy to jeszcze raz!
Festiwal rozpoczął się w piątek 12 lipca przed Teatrem Rampa w Warszawie, zaś w sobotę i niedzielę artyści przedstawili swoje spektakle na Rynku Nowego Miasta. Publiczność mogła obejrzeć spektakle oraz posłuchać dźwięków zabytkowej, ponad 100-letniej katarynki Ivana Gontko – Dyrektora Artystycznego Festiwalu. Popisowe show Martina Bridle i Sue Eaton – Punch and Judy – rozbawiło publiczność do łez. Milla Risku z Finlandii, poprzez spontaniczny dialog oraz sztuczki cyrkowe wypełnione muzyką, zadbała o dobry humor odbiorców. Ivan Gontko przedstawił swój ponadczasowy, nawiązujący do mitologii spektakl „Herkules” na przepięknej, przykuwającej uwagę publiczności scenie, a w przerwach pomiędzy kolejnymi inscenizacjami grał na zabytkowej katarynce, gwarantując widzom muzyczną rozrywkę. Christiaan Geris i Maria Janssen z Belgii w swoim oryginalnym i zabawnym przedstawieniu ożywili drewniane lalki, które poruszały się w rytmie dźwięków wytwarzanych przez katarynkę. Ich niepowtarzalny powóz wypełniony lalkami stanowił częste tło do zdjęć. Z kolei Hanna Kinder-Kiss z warszawskiego Teatru Baj premierowo zaprezentowała poruszający spektakl „Mamo”, który zainteresował i skłonił do refleksji nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Po każdym występie widzowie mogli od „kuchni” poznać zakamarki profesjonalnego parawanu teatralnego, budowę marionetek, pacynek i rekwizytów. Nowością tegorocznego Festiwalu był wywodzący się z tradycji średniowiecznej skomoroch, czyli przypominające tubę miejsce, w którym znajdował się aktor podczas przedstawiania spektaklu. To wszystko i wiele więcej działo się podczas IV Międzynarodowego Festiwalu Ulicznych Teatrów Lalkowych „Lalka na Scenie”. Nie zabrakło pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń.

 

Kolejna edycja już za rok!
Festiwal „Lalka na Scenie” już dziś zaprasza widownię na kolejną edycję, która odbędzie się w drugi weekend lipca 2020 roku. Wszelkie informacje będą na bieżąco zamieszczane na:


www.fundacjameritum.pl

facebook.com/Lalkanascenie

 

mat. Organizatora


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Przedszkola Ciuchcia Puch Puch Bielany, Targówek... więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne
Projekt "AHOJ WISŁO!"

Projekt "AHOJ WISŁO!"

Z mapą "Ahoj Wisło!" nie zgubisz się w gąszczu atrakcji, jakie czekają na Ciebie w Dzielnicy Wisła! więcej »
Odwiedziny w jedynej Motylarni na Mazowszu

Odwiedziny w jedynej Motylarni na Mazowszu

Wchodząc tam, poczujecie się jak w egzotycznym kraju. Bogatą roślinność i wielobarwne motyle macie na wyciągnięcie ręki. Oczywiście, to miejsce znajduje się Warszawie. Jeśli macie ochotę na trochę egzotyki, koniecznie odwiedźcie jedyną mazowiecką motylarnię. więcej »
Wakacyjny weekend - 10-11 sierpnia 2019

Wakacyjny weekend - 10-11 sierpnia 2019

Owocowo, kolorowo i sportowo. Tak przedstawia się nadchodzący weekend! więcej »
10 miejsc na piknik. Do 100 km od Warszawy

10 miejsc na piknik. Do 100 km od Warszawy

Koszyk, napoje, przysmaki, koc i w drogę! Piknik to jeden z milszych pomysłów na rodzinne spędzanie czasu latem. Już Wam zazdrościmy odwiedzenia tych wszystkich podwarszawskich miejsc ;) więcej »
Jeszcze raz przeżyjmy niezapomniane chwile z IV Międzynarodowym Festiwalem Ulicznych Teatrów Lalkowych "Lalka na Scenie"!
Patronat CzasDzieci.pl

Jeszcze raz przeżyjmy niezapomniane chwile z IV Międzynarodowym Festiwalem Ulicznych Teatrów Lalkowych "Lalka na Scenie"!

Magia ulicznego teatru lalkowego zaczarowała tysiące widzów. W dniach 12-14 lipca odbyła się kolejna, IV edycja Międzynarodowego Festiwalu Ulicznych Teatrów Lalkowych "Lalka na Scenie". więcej »
Przedszkola Ciuchcia Puch Puch Bielany, Targówek i Wawer - ostatnie wolne miejsca

Przedszkola Ciuchcia Puch Puch Bielany, Targówek i Wawer - ostatnie wolne miejsca

Ciuchcia Puch Puch to najwyższej klasy przedszkola z ponad 20-letnim doświadczeniem, oferujące dzieciom przyjazną atmosferę, specjalistyczną opiekę troskliwych, kompetentnych, kreatywnych nauczycieli. więcej »
Pierwsze chwile w przedszkolu, czyli jak wspierać maluszka podczas adaptacji? Ciuchcia Puch Puch radzi

Pierwsze chwile w przedszkolu, czyli jak wspierać maluszka podczas adaptacji? Ciuchcia Puch Puch radzi

Każdy rodzic chce, żeby jego pociecha zaadaptowała się w przedszkolu możliwie bezproblemowo i bezboleśnie. Każdy też zastanawia się, co może uczynić, by tak właśnie się stało. więcej »
Lody, lody, looodyyy!

Lody, lody, looodyyy!

Sezon wiosenny i letni, to czas na lody. Cukiernie i lodziarnie powstają, jak grzyby po deszczu i prześcigają się dosłownie w wyszukanych smakach. Gdzie na lody w Warszawie? Oto nasze TOP 12! więcej »
Gdzie nad wodę?

Gdzie nad wodę?

Uff... ale upał! Ciepłe dni zachęcają do wyjścia z domu i spędzenia czasu gdzieś nad wodą, w ciszy i spokoju. W Warszawie i okolicach znajduje się kilka zbiorników wodnych otoczonych plażami. Są to miejsca atrakcyjne dla osób w każdym wieku, również dla dzieci. więcej »
Kiedyś podchody, dzisiaj Questing - kreatywny spacer z zagadkami

Kiedyś podchody, dzisiaj Questing - kreatywny spacer z zagadkami

Questing to forma zwiedzania, w której poruszamy się po nieoznakowanych szlakach turystycznych podążając za rymowanymi zagadkami. Na końcu zawsze czeka skarb. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Szkoła na Czasie

Powrót do szkoły. Jak przygotować dziecko?

Powrót do szkoły. Jak przygotować dziecko?

Wakacje powoli się kończą i pewnie coraz częściej myślisz o powrocie Twojego dziecka do szkoły. Jak przygotować siebie i dziecko oraz nie ulec wrześniowemu zamieszaniu?  
Pierwszy raz w przedszkolu

Pierwszy raz w przedszkolu

Niebawem zacznie się nowy rok szkolny, także dla maluchów. W artykule piszemy o tych, które właśnie zaczynają swoją przygodę z przedszkolem.  

Nowinki

Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny

Zapis czatu z ekspertem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Najciekawsze pytania i odpowiedzi...  
7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

Umiłowanie i szacunek do Ojczyzny powinno wpajać się dziecku już od najmłodszych lat. Najlepiej poprzez zabawę, odkrywanie nowych, ciekawych...  

Konkurs na Czasie

Podzielcie się z nami swoimi sposobami na "rodzicielskie problemy" i weźcie udział w naszym konkursie "Złote rady dla młodych rodziców"! Do wygrania zestaw herbatek ziołowych Herbi Baby by Premium...  

Temat na Czasie!

Jak wybrać biurko, plecak, śniadaniówkę?

Jak wybrać biurko, plecak, śniadaniówkę?

W Empiku znajdziesz wszystko, co uczeń mieć powinien...  

W domu z dzieckiem

Oglądaj, baw się i śmiej1 Świat Baśnioboru1 Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019