Na mapie Warszawy jest miejsce wyjątkowe, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, zawsze otwarte na innych, zawsze znakomite merytorycznie, o ogromnej wrażliwości estetycznej.
Ich niezwykła wystawa przygotowana przez wybitną ilustratorkę, autorkę pięknych i mądrych picturebooków, Iwonę Chmielewską: "W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości" jest obowiązkowym punktem dla wszystkich rodziców i dzieci także ze względu na swój międzypokoleniowy charakter.
Metaforyczne ilustracje Iwony Chmielewskiej skłaniają do refleksji zarówno starszych jak i młodszych, do samodzielnego działania zachęcają zaprojektowane gry i zabawy. Wystawa zachęca do stawiania pytań, eksperymentowania i poszukiwania własnych odpowiedzi. To wszystko razem tworzy miejsce międzypokoleniowego spotkania, gdzie wszyscy czują się dobrze, a czas spędzony w muzeum staje się okazją do mądrej zabawy i budowania relacji.
Już 26 maja o godzinie 16:00 w ramach Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej, odbędzie się w POLIN spotkanie wyjątkowe: w cyklu „Męskie czytanie” osobistości znane i cenione i czytają dzieciom ulubione książki. W Miejscu Edukacji Rodzinnej ( POLIN ), które od kilku lat otwiera się na międzypokoleniowe aktywności spotkacie AMBASADORA FESTIWALU - MARCINA ROGACEWICZA. Przeczyta fragmenty "Króla Maciusia" oraz razem z dziećmi sprawdzi, czy trudno jest rządzić Państwem.
Aby otrzymać bezpłatne bilety wystarczy podać w kasie hasło „Ojce i Dziatki”. Od godziny 15:00 uczestnicy Męskiego Czytania mogą bezpłatnie zwiedzać wystawę czasową "W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości".
Na „Męskie czytanie” obowiązują zapisy. Sprawdź jak się zapisać!