Warszawa

Teatr Lalek Guliwer zaprasza na Legendę o Syrence!

W warszawskim Teatrze Guliwer od 22 marca 2019 będzie można zobaczyć najnowszą premierę na kameralnej Scenie Liliput.

 

Tym razem Teatr zaprosi do mitycznej krainy, w której najmłodsi widzowie poznają historię Syreny pomieszkującej niegdyś na terenach dzisiejszego Powiśla. Spektakl powstaje na motywach Legendy Warszawskiej Artura Oppmana.


W „Legendzie o Syrence” widzowie podążając za syrenim śpiewem, będą odkrywać tajemnice znanych nam dziś miejsc oraz zdarzeń, które rozegrały się w odległej przeszłości, w czasach, gdy nie było miasta, a jedynie gęste lasy pełne dzikiego zwierza, niewielka rybacka osada i półkobieta-półryba rodem z greckiej mitologii.
Teatralna podróż tropami Syreny przeniesie najmłodszych widzów do pradawnych czasów i zaprosi w krąg mitycznych postaci, a Syreni śpiew uwodzić będzie widzów powyżej trzeciego roku życia, o dorosłych nie wspominając.


Premiera spektaklu odbędzie się 22 marca w siedzibie Teatru przy ul. Różanej 16 w Warszawie. Za opiekę artystyczną i scenariusz odpowiada Robert Jarosz, scenografię Mária Bačová a muzykę Hipolit Wożniak. W spektaklu występują: Milena Kranik, Anna Przygoda, Krzysztof Prygiel.


Partnerem spektaklu jest Muzeum Warszawy.


Bilety na spektakl dostępne są na www.teatrguliwer.waw.pl

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć