Warszawa » Wiadomości lokalne » W maju maluchy polecą w Kosmos

W maju maluchy polecą w Kosmospowiększ

W maju maluchy polecą w Kosmos

Dzieci 1 - 5 lat

Po niezaprzeczalnym sukcesie Sensorycznego Labiryntu Muzycznego, Teatr Małego Widza postanawia stworzyć kolejną instalację muzyczno-teatralną dla najmłodszych. Ma być ona bezpieczną przestrzenią spotkania małych odbiorców sztuki z artystami i rodzicami. Ma być także przestrzenią, w której niewiele jest rzeczy dosłownych, przez co daje zupełną swobodę wyobraźni dziecięcej.


Umieszczenie instalacji w nowej lokalizacji, w Śródmieściu jest próbą trafienia do wszystkich zainteresowanych. Twórcy chcą, aby Bednarska 9 stała się kolejnym wartościowym dla dzieci i rodziców punktem na mapie Warszawy. Krzysztof Czubaszek, burmistrz dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy przyznaje, że chciałby aby w dzielnicy przybywało młodych ludzi z dziećmi. Dzięki atrakcyjnej ofercie skierowanej do najmłodszych i ich rodziców, być może popularność tej części Śródmieścia wzrośnie.


Miejsc i aktywności dla tak zwanych najnajów jest cały czas za mało w Warszawie. Rodzice szukają zwłaszcza wartościowych inicjatyw, które ubogacą i rozwiną ich dzieci. Takie zdecydowanie są spektakle Teatru Małego Widza i taka będzie nowa instalacja "Kosmos". Razem z dziećmi w Kosmos polecą aktorzy i muzycy współpracujący z Teatrem od samego początku. Muzyka grana na żywo odgrywa w przedstawieniach i spotkaniach z maluchami bardzo ważną rolę.

 


"W teatrze operujemy abstrakcją, umownością, eksperymentujemy, badamy. Każdy kolejny projekt jest sumą zebranych doświadczeń. Aranżujemy przestrzeń za pomocą różnych faktur tak, by dzieci z rodzicami byli współtwórcami spektakli.
Instalacja teatralna to projekt interdyscyplinarny, który łączy w sobie wiele dziedzin sztuki i który oddziałuje na wszystkie zmysły. Jednak nie jest to jedynie interaktywne muzeum. Przeprowadzamy widzów przez narrację. Historię opowiadamy ruchem, tańcem, śpiewem, muzyką, w kontrolowany przez aktorów sposób zachęcający do działania. Kosmos ma być kontynuacją Sensorycznego Labiryntu Muzycznego. Ma być przestrzenią wypełnioną fakturami, materiałami, których dzieci będą mogły dotknąć, pobawić się nimi. Bardzo ważną wolą odgrywa muzyka, w tym projekcie przede wszystkim instrument handpan, ale mamy także w założeniu zbudowanie rurofonu, na którym dzieci będą mogły zagrać. Zabierzemy maluchy z rodzicami w podróż przez galaktykę słoneczną, a później zwiedzimy księżyce, księżycowe rzeki i kratery, spróbujemy dojść do końca wszechświata."
opowiada Agnieszka Czekierda – prezes Fundacji Teatru Małego Widza

 

"Bednarska 9 to zupełnie nowy adres na kulturalnej mapie Warszawy, łączący teatr, zabawę oraz badanie przestrzeni wszystkimi zmysłami. To miejsce, w którym powstanie wypełniona muzyką graną na żywo, sensoryczna instalacja skierowana do rodzin z dziećmi w wieku 1-5 lat. Projekt – utrzymany w konwencji kosmicznej podróży w nieznane – umożliwi zatarcie tradycyjnych granic dzielących widownię oraz aktorów, a poprzez to doświadczenie sztuki od zupełnie nieznanej dotychczas strony"  mówią Twórcy.

 

W projekt zaangażowani są: Krzysztof Czubaszek – burmistrz Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy, Agnieszka Czekierda – prezes Fundacji Teatru Małego Widza, Tomasz i Małgorzata Rygalik – projektanci instalacji, artyści Teatru Małego Widza.

 

Teatr Małego Widza

 

 

 


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Mam OKO na kulturę więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne
Mam OKO na kulturę

Mam OKO na kulturę

Dziś Ośrodki Kultury przeszły prawdziwą rewolucję! Prócz typowych aktywności proponują one także zajęcia high hells, koncerty rockowe czy? degustacje wina. więcej »
Nowa wystawa - DZIURA W CAŁYM! Bohdan Butenko. Ilustracje.
Patronat CzasDzieci.pl

Nowa wystawa - DZIURA W CAŁYM! Bohdan Butenko. Ilustracje.

Świat Butenki to obszar wieloznaczny i nieoczywisty, pełen absurdu i uśmiechu. Wejdźcie w ten świat razem z nami już 22 maja! więcej »
Komitet Ochrony Praw Dziecka na Warszawskich Targach Książki

Komitet Ochrony Praw Dziecka na Warszawskich Targach Książki

Komitet Ochrony Praw Dziecka będzie obecny na tegorocznych Warszawskich Targach Książki, które odbędą się w dniach 23-26 maja na Stadionie Narodowym. więcej »
Wsłuchaj się w historie rzeczy warszawskich!

Wsłuchaj się w historie rzeczy warszawskich!

Muzeum Warszawy z nowym spotem. Celem spotu jest pokazanie Muzeum jako miejsca, w którym rzeczy opowiadają swoje własne historie, mają swój wewnętrzny świat. więcej »
Weekend za miastem. Konstancin-Jeziorna

Weekend za miastem. Konstancin-Jeziorna

Razem z nami odkryjcie uroki miasta-uzdrowiska oraz pobliskiego Lasu Kabackiego. Idealne na wiosenną lub letnią rodzinną wyprawę. więcej »
Weekend za miastem

Weekend za miastem

Są miejsca, które warto odwiedzić o każdej porze roku i my takie miejsca znamy. Byliśmy, sprawdziliśmy, polecamy. więcej »
KINO LALEK

KINO LALEK

Ruszył cykl pokazów, spotkań i warsztatów wokół animacji lalkowej. więcej »
Cudowne pomieszanie fantastyki i realizmu, czyli o "Ptaku Zielonopiórym"
Patronat CzasDzieci.pl

Cudowne pomieszanie fantastyki i realizmu, czyli o "Ptaku Zielonopiórym"

Dzieci od 6 lat
O premierowym spektaklu w Teatrze Lalka opowiadają Jarosław Kilian (reżyser) oraz Grzegorz Turnau (autor muzyki). więcej »
Bezpłatne zajęcia dla dzieci podczas strajku nauczycieli

Bezpłatne zajęcia dla dzieci podczas strajku nauczycieli

Podczas strajku nauczycieli szereg instytucji kultury Miasta st. Warszawy zaprasza dzieci do siebie. Oferują bezpłatne warsztaty rodzinne oraz wiele zajęć dla dzieci. więcej »
Kiedyś podchody, dzisiaj Questing - kreatywny spacer z zagadkami

Kiedyś podchody, dzisiaj Questing - kreatywny spacer z zagadkami

Questing to forma zwiedzania, w której poruszamy się po nieoznakowanych szlakach turystycznych podążając za rymowanymi zagadkami. Na końcu zawsze czeka skarb. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
Jak oswoić dziecko z wodą?

Jak oswoić dziecko z wodą?

Wiele dzieci boi się wody. Z takim zachowanie trudno sobie poradzić planując urlop nad morzem czy nad jeziorem. Jak pomóc maluchowi oswoić się z głębszą wodą niż ta w wannie?  

Nowinki

Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny

Zapis czatu z ekspertem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Najciekawsze pytania i odpowiedzi...  
Wspólny posiłek - wspólny czas!

Wspólny posiłek - wspólny czas!

W dzisiejszych czasach, pełnych obowiązków i ciągłego pośpiechu, wspólny posiłek to moment, w którym cała rodzina spotyka się w jednym...  
Jak pomóc dziecku przełamać lęk?

Jak pomóc dziecku przełamać lęk?

Chyba nie ma na świecie dziecka, które by się choć raz czegoś nie bało. Strach jest normalną reakcją na to co nieznane.  

Konkurs na Czasie!

Magiczne przygody Polly Pocket - Konkurs

Magiczne przygody Polly Pocket - Konkurs

Wspaniałem nagrody! Weź udział...  

W domu z dzieckiem

Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019