Muzeum dla Dzieci. Państwowe Muzeum Etnograficzne
Jak wygląda zabawa urodzinowa?
Zabawa urodzinowa jest prowadzona w formie zajęć podzielonych na moduły. Każdy z modułów zakłada nieco inną aktywność np.:
- zabawę ruchową
- wizytę na wystawie Państwowego Muzeum Etnograficznego
- warsztaty artystyczne
Animacja urodzinowa jest prowadzona przez dwóch wykwalifikowanych edukatorów muzealnych i trwa dwie godziny. Aktywności są dostosowane do wieku uczestników, a cała impreza odbywa się w przyjaznych przestrzeniach Muzeum dla Dzieci.
Urodziny w Muzeum dla Dzieci to nie tylko świetna zabawa w gronie przyjaciół, ale także spora dawka wiedzy etnograficznej. Realizujemy zajęcia o przeróżnej tematyce: afrykańskiej, australijskiej, indyjskiej czy o polskim folklorze.
Ile dzieci i w jakim wieku można zaprosić?
Urodziny są prowadzone dla dzieci powyżej 5. roku życia. W animacji może wziąć udział maksymalnie 25 osób.
Czy scenariusz urodzin jest z góry ustalony, czy też mały jubilat może mieć swoje życzenia?
Temat animacji jest ustalony z góry, jednak na życzenie gości może on ulec zmianom. Muzeum dla Dzieci organizuje również urodziny na wybrany przez gości temat – za dodatkową opłatą. Nasze tematy animacji:
WYPRAWA SZLAKIEM ZBÓJNIKÓW
PRZYGODA NA ANTYPODACH
W CIENIU ZAGINIONYCH MIAST
W RYTMIE AFRYKAŃSKICH BĘBNÓW
NA TROPIE FOLKLORU
INDYSJKIE OPOWIEŚCI
Kilka słów o Muzeum dla Dzieci:
Muzeum dla Dzieci to autonomiczna przestrzeń muzealno-edukacyjna w ramach struktury i budynku Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie. Oznacza to, że Muzeum dla Dzieci tworzy własne wystawy, ma własną kolekcję edukacyjną, posiada własny program kulturalny, ale jednocześnie silnie wpisuje się w profil PME, organizując wydarzenia towarzyszące wystawom stałym i czasowym i stale poszukując sposobów na zarażenie publiczności pasją do etnografii, naszej dziedziny. Pragniemy zachęcać gości do poznawania bogatej kultury naszego kraju i innych tradycji kulturowych, czynimy to poprzez wystawy, koncerty muzyczne, taniec, rękodzieło, spotkania z podróżnikami, badaczami. Udowadniamy, że etnografia, etnologia, antropologia to pasjonujące dziedziny zajmujące się zwykłym, codziennym życiem ludzi, jak i czasem świętowania, momentami wyjątkowymi i im towarzyszącym rytuałom. Naszą dewizą jest wrażliwość na potrzeby gości, dlatego staramy się być bezpretensjonalni, przystępni, dzieląc się bardziej pasją, niż stricte edukując, bawiąc się wspólnie, pokazując wachlarz możliwości, które daje nasza dziedzina. Widzimy Muzeum dla Dzieci jako miejsce otwarte, przestrzeń spotkania, dialogu, którego podmiotem jest dziecko, którego dobro, ale i pasje, rozwój jest dla nas najważniejsze.
Anna Grunwald, Kierownik Działu Edukacji PME i Muzeum dla Dzieci
strona www
tekst: Muzeum dla Dzieci
fot. Kama Rokicka