Cały rok. W odsłonie jesiennej, zimowej, wiosennej i letniej. Domy kultury to miejsca twórczej energii, spotkań z drugim człowiekiem, miejsca w których warto bywać i warto działać. A także, o których warto wiedzieć, że..
Czy wiecie, że…
-
w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów jest jedyna stała galeria komiksu w Polsce?
-
z Domem Kultury Zacisze można zasłuchać się w muzyce, obejrzeć wystawę, a w tygodniu spotkać 1200 osób i rozwinąć kreatywn(i)e skrzydła gdzie maluchy spotykają się na sensowtorkach, dzieciaki podróżują wehikułem sztuki i drukują w 3D, młodzież tańczy breakdance, boogie woogie i capoeirę, dorośli tworzą witraże i uprawiają Tai Chi, a seniorzy rozkręcają kabaret?
-
20% swojej działalności Centrum Promocji Kultury realizuje poza swoją siedzibą: w parkach, na placach, skwerach i w innych miejscach Pragi-Południe?
-
na terenie Domu Kultury Wygoda zakończyła się właśnie budowa sceny plenerowej?
-
nazwa Domu Kultury Dorożkarnia wzięła się od jego pierwszej siedziby, która prawdopodobnie był starym garażem na dorożki, a Dom Kultury przenosząc się do nowej siedziby pozostawił nazwę Dorożkarnia?
-
sala widowiskowa Ośrodka Kultury Arsus licząca niemal 500 miejsc, jest trzecią pod względem tych największych w Warszawie?
-
Wawerskie Centrum Kultury buduje relacje i nowe Kulturoteki ?
-
w zajęciach w Centrum Kultury Wilanów uczestniczy już ponad 3000 osób?
-
jeden pracownik merytoryczny w Ośrodku Kultury w Wesołej przygotowuje rocznie ok. 85 wydarzeń ?
-
Dom Kultury Praga wraz z mieszkańcami przerobił tonę gliny na oryginalne kafle, z których powstanie największa mozaika w Warszawie?
-
Centrum Kultury i Aktywności Targówek jest najmłodszym domem kultury w Warszawie już prężnie działającym mimo, że główna siedziba jest w budowie?
-
w Służewskim Domu Kultury mieszkają kozy? I to aż trzy!
-
Centrum ŁOWICKA od 23 lat organizuje, największą i jedyną w Polsce wystawę architektoniczną „Plany na przyszłość” - 2300 nowych projektów z 380 pracowni architektonicznych, pokazujących jak się zmienia i jak będzie wyglądała Warszawa za kilka lat?
-
w PROMie Kultury na Saskiej Kępie można siedem dni w tygodniu oglądać wystawy w galerii sztuki całkowicie za darmo?
-
co roku 45 tysięcy osób rozwija w Domu Kultury Włochy swoje talenty i pasje?
-
w Domu Kultury Rembertów można wyhodować rzodkiewkę, upiec chleb, zbudować samolot lub stworzyć swój własny film?
-
Bielański Ośrodek Kultury działa w trzech lokalizacjach, a to znaczy trzy razy więcej kultury ?
-
od 20 lat w Białołęckim Ośrodku Kultury organizowany jest Festiwal Teatrów Niezależnych Garderoba, będący jednym wielkim ogólnopolskim świętem miłośników teatru i do którego zgłoszenia na najnowszą edycję trwają do końca grudnia 2018 roku?
-
Dom Kultury Świt pomaga realizować marzenia i otwierać drzwi do sukcesów społeczno-artystycznych proponując ponad 100 rodzajów zajęć i 300 imprez rocznie?
-
Zakochać się w Warszawie można w Domu Kultury Śródmieście?
Nie wierzycie – sprawdźcie.
Warszawskie Domy Kultury to żywa tkanka kulturalna stolicy. Która oddycha, wymienia energię z otoczeniem, rośnie, wpływa, wzbogaca. Daje powietrze – wolność, oddech – zatrzymuje na chwilę, pozwala skupić uwagę na człowieku i jego możliwościach. Niezbędna do życia. Niezbędna do polepszenia jego jakości. Ważna.
Jesteś częścią tej tkanki.
Znajdź swój dom Kultury na www.nadajemykulture.pl
Chętnie opowiemy o nas, zdradzimy więcej naszych sekretów!
mat. Organizatora