Warszawa

Najnaje w Warszawie

Często pytacie nas, gdzie wybrać się z najmłodszymi dziećmi. Mimo że zapewne cały czas oferta dla maluchów nie jest wystarczająca, propozycji jest sporo i warto z nich skorzystać.

 

Są to bowiem wydarzenia przygotowywane z dużą troską o całościowy rozwój dzieci. Tworzą je specjaliści i osoby z wieloletnim doświadczeniem w pracy z maluchami. Wiedzą, co dzieciom pomaga, a co drażni i przeszkadza. Wiedzą też jak sprawić, by zajęcia były atrakcyjne dla dzieci i rodziców. 

 

Odpowiadając na Wasze zapytania, przedstawiamy zestawienie zajęć cyklicznych i spektakli przeznaczonych dla dzieci w wieku 0 do 3 lat. 

 

Zestawienie będziemy uzupełniać, zaglądajcie do niego czasami ;) 

 

 

 

1/9
1/9

Teatr Niewielki

 

Teatr Niewielki to jedyny teatr w Warszawie, który od początku do końca - od spektakli po architekturę wnętrza - powstał specjalnie z myślą o najmłodszych widzach w wieku 1 - 6 lat - piszą Twórcy teatru. Trudno o lepszą rekomendację. To miejsce, w którym dzieci czują się "jak u siebie".

 

Teatr oferuje szereg spektakli, podczas których maluchy mogą nie tylko być widzami, ale także doświadczać tego, co dzieje się wokół nich.

 

Tytuły spektakli do najnajów to: 

  • "Puf" (1-6 lat) - spektakl muzyczno-taneczny
  • "Raz, dwa, trzy" (2-5 lat) - opowiastki o zwierzątkach i codziennych przedmiotach
  • "Dobranoc Jaśku" (1-5 lat) - spektakl o zasypianiu, na który można zabrać własną przytulankę
  • "A co to?" (1-4 lat) - spektakl-zabawa, który pozwala odrywać świat
  • "Hu hu ha" (2-7 lat) - zimowy spektakl taneczny
  • "Kółko i kwadrat" (1-6) - spektakl aktywizujący abstrakcyjne myślenie i wyobraźnię

 

Repertuar znajdziecie na naszej stronie lub stronie Teatru Niewielkiego.

 

Zdjęcie pochodzi ze strony www.teatrniewielki.pl

2/9
2/9

Smykowizje

 

Zajęcia stworzone na bazie wieloletniego doświadczenia w pracy z maluchami. Ułożone tak, by dzieci korzystały z nich jak najwięcej i jak najbardziej się rozwijały. A rodzice czerpali wiedzę na temat wspólnego spędzania czasu, także w domu. W oparciu o przeprowadzone zajęcia została wydana książka prezentująca zabawy muzyczne - pomysły dla rodziców i nauczycieli.  

 

Zajęcia odbywają się w formie miniperformansów, koncertów lub wizualnych zajęć sensorycznych. 

Podczas wydarzeń istotna jest aktywizacja wzroku, słuchu, smaku, dotyku i odczuwania najmłodszych - piszą Organizatorzy.

 

Więcej informacji o zajęciach na stronie www.

3/9
3/9

Teatr Lalka

 

Spektakle dla maluchów oferują nie tylko teatry stworzone z myślą o najnajach, ale także część teatrów dziecięcych.

 

W Teatrze Lalka zobaczyć możecie spektakl "Tygryski" dla dzieci w wieku 1+. Przedstawienie oparte jest na motywach wiersza Joanny Papuzińskiej. Łączy fabułę z zabawą. Na stronie Teatru znajdziecie dokładny opis spektaklu oraz najbliższe terminy, w których jest grany.

4/9
4/9

Teatr Baj

 

Teatr Baj już od kilku lat zaprasza najmłodszych na spotkania cyklu "Bajowe Najnaje". Dla dzieci w wieku 0-3 lat przygotowane zostały (w oparciu o konsultację psychopedagogiczną) cztery spektakle:

 

  • "Książeczka" - w teatralny sposób wprowadza dzieci w przygodę z książką
  • "Śpij" - kameralny spektakl w namiocie na Małej Scenie, otwarty na interakcję z widzami
  • "Nie ma… nie ma… jest" - czyli znana zabawa w formie spektaklu, to opowieść o spotkaniu dziecka z dorosłym oraz dorosłości z dzieciństwem
  • "Kuchnia pełna niespodzianek" - spektakl pozwala na eksperymentowanie z kuchennymi przedmiotami

 

Po każdym spektaklu dzieci zaproszone są do zabawy.

 

Więcej informacji o spektaklach i biletach tutaj.

5/9
5/9

Melokoncerty dla niemowląt i małych dzieci

 

Każdy koncert przygotowany jest z dużym zaangażowaniem, prowadzony z niezwykłą energią i troską o maluchy. Melokoncerty "podróżują" po Warszawie i odbywają się w wielu miejscach przyjaznym dzieciom. Prowadzone są w oparciu o teorię prof. Gordona, wprowadzają najmłodszych w świat dźwięków i muzyki. 

 

MeloKoncert to muzyczne spotkanie ze wspólnym śpiewaniem, tańcem, recytowaniem prostych wierszyków, grą na perkusjonaliach i słuchaniem muzyki wykonywanej na żywo na różnych instrumentach. Spotkanie trwa ok. 40 minut - piszą Organizatorzy.

 

Więcej informacji na Facebooku

6/9
6/9

Gordonki Chopinowskie

 

Na spotkania muzyczne dla maluchów zaprasza także Muzeum Chopina. Zajęcia prowadzone są w oparciu o metodę prof. Gordona i dedykowane dzieciom w wieku 0-2 lat. 

 

Śpiew i gesty prowadzącego kierują ruchami uczestników i równie często spontaniczne reakcje dzieci wskazują prowadzącemu kierunek dalszych działań. We wzajemnej interakcji dzieci, rodziców i prowadzących tworzy się muzyczna więź - piszą Organizatorzy.

 

Więcej informacji na stronie www

7/9
7/9

Teatr Małego Widza

 

W zestawieniu nie może zabraknąć oczywiście Teatru Małego Widza. To miejsce, którego prawdopodobnie nie musimy przedstawiać. Odbiorcami spektakli przede wszystkim są dzieci w wieku 1-5 lat, a więc większość propozycji teatru skierowana jest właśnie do nich. W dni powszednie teatr odwiedzają grupy przedszkolne, natomiast weekendy zarezerowane są dla rodzin z maluchami.

 

Oprócz spektakli znajdziecie tam nagrodzony "Sensoryczny Labirynt Muzyczny", a także warsztaty i koncerty. 

 

Cały repertuar na stronie www

8/9
8/9

Oprócz proponowanych zajęć i spektakli, w Warszawie w ciągu roku odbywają się festiwale teatralne, na które zaproszone są maluchy. 

 

Jednym z nich jest Międzynarodowy Festiwal Teatru dla NAJmłodszych TAKE PART IN ART, który potrwa jeszcze do połowy grudnia. 

 

9/9
9/9

Ponadto w Polsce:

 

[Warszawa] Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Korczak (październik) - w większości skierowany do starszych dzieci, ale są także propozycje dla najnajów

 

[Wrocław] Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci "Dziecinada" (październik) - festiwal proponujący spektakle zarówno dla najnajów jak i starszych dzieci

 

[Wrocław] Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci (czerwiec) - festiwal oferujący spektakle i warsztaty także dla najnajów, jest ich całkiem sporo

 

[Poznań] Sztuka Szuka Malucha (lipiec) - międzynarodowy festiwal teatralny dla dzieci w wieku 0-5 lat

 

[Kraków] Festiwal Teatrów dla Dzieci (ferie zimowe) - wśród spektakli dla starszych dzieci znajduje się też kilka dla maluchów

 

[Kraków] Festiwal Teatrów dla Dzieci "Podskoki i wykręty" (listopad) - w programie spektakle także dla dzieci w wieku 1-5 i 2-3 lat

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć