Warszawa

Gdzie nad wodę?

Gdzie nad wodę?

Uff... ale upał! Ciepłe dni zachęcają do wyjścia z domu i spędzenia czasu gdzieś nad wodą, w ciszy i spokoju.

 

W Warszawie i okolicach znajduje się kilka zbiorników wodnych otoczonych plażami. Są to miejsca atrakcyjne dla osób w każdym wieku, również dla dzieci.

 

 

 

1/12
1/12

Plażówka Saska

 

Na Saskiej Kępie plaża w nowej odsłonie - nie tylko piasek i woda, ale także gastronomia, plac zabaw, kino letnie, leżaki, chłodzące napoje, miejsce na imprezy. Czyli wszystko, czego potrzeba zmęczonym upałami Warszawiakom :) 

 

Przybywajcie od 15:00 do 22:00

Wał Miedzeszyński 389

 

Facebook 

 

źródło zdjęcia

2/12
2/12

Romantyczna Plaża

 

Wawer zaprasza na swoją Romantyczną Plażę. W sezonie letnim uruchamiają także kino letnie oraz prom łączący dwie plaże: wawerską i wilanowską. W tym roku prom rozpoczyna kursowanie 20 czerwca. O promie przeczytacie tutaj.

 

Na plaży znajduje się nawieziony wiślany piasek. W sezonie letnim korzystać można z boiska do siatkówki, miejsca na ognisko, książek i czasopism w ramach projektu Poczytaj mi Wisło, oferty foodtrucków, stojaków na rowery, wc. Większość atrakcji jest dostępna w weekendy. [cyt. http://plazaromantyczna.pl/o-plazy-2/]

 

 

Facebook

 

źródło zdjęcia

3/12
3/12

Plaża Wilanów Zawady

 

Po przeprawie promem na drugą stronę, znajdziecie plażę cichą, dziką, idealną na piknik czy rodzinnego grilla. Nie ma tu infrastruktury, za to są piękne widoki i spokój. 

 

Na plażę można oczywiście dotrzeć także od strony lądu.

4/12
4/12

Plaża Praska (Rusałka) 

 

Prawdopodobnie plaża z najładniejszym widokiem - będąc tam można podziwiać panoramę Starego Miasta. W pobliżu Rusałki znajduje się Ogród Zoologiczny, park linowy, plac zabaw oraz bogata infrastruktura. Można także załapać się na wycieczkę promem. 

 

Adres: Wybrzeże Helskie, 03-459 Warszawa

5/12
5/12

Plaża na Żoliborzu

 

To plaża z placem zabaw, zacienionymi miejscami oraz mniejszą ilością ludzi. Jest tam przystań kajakowa, stacja rowerów Veturilo, stanowiska grillowe oraz plac zabaw. 

 

adres: Wybrzeże Gdyńskie 2, Warszawa

 

Facebook

 

źródło zdjęcia

6/12
6/12

Jeziorko Czerniakowskie

 

Oto kilka zalet tego miejsca:

 

 • To największy, naturalny zbiornik wodny w Warszawie, znajduje się na terenie Mokotowa gdzie dojechać można autobusem linii 131. Lokalizacja w centrum miasta to zdecydowanie największa zaleta tego miejsca.
 • W sezonie kąpielisko jest kontrolowane przez ratowników WOPR, dlatego można ze spokojem pozwolić dzieciom wejść do wody. 
 • Kąpielisko jest otoczone plażą, nieopodal której znajdują się liczne atrakcje i udogodnienia. Są to m.in. punkty gastronomiczne oraz zaplecze sanitarne. Co roku nad jeziorkiem otwiera się również strefa rekreacyjno-sportowa. Dzieci znajdą tu atrakcje takie jak mini tor przeszkód, boiska do koszykówki, piłki nożnej, ringo, a nawet miejsce do gry w badmintona oraz siłownię plenerową.
 • Jeziorko Czerniakowskie to nie tylko miejsce na relaks, ale również oaza bioróżnorodności w wielkim mieście! Na terenie jeziorka i jego okolic znajduje się rezerwat przyrody. Na brzegach jeziorka mieszka wiele gatunków ptaków, z których ponad połowa jest pod ochroną. Zdecydowanie jest to miejsce godne polecenia dla osób doceniających walory przyrody.

 

źródło zdjęcia

7/12
7/12

Kąpielisko Wodna Kraina

 

W malowniczej miejscowości Wilga położonej pod Warszawą znajduje się Rodzinny Park Rozrywki Wodna Kraina. Zajmuje on powierzchnię 150 ha, z czego większość to jeziora, lasy oraz piękna piaszczysta 800-metrowa plaża. Na terenie całego Parku rozmieszczono niezwykle dużo atrakcji dla całej rodziny (nie tylko tych plażowych). Kompleks jest nowo wykonany i całkowicie ekologiczny, gdyż został utworzy na naturalnej wodzie rzecznej. Kąpielisko jest prorodzinne i bezpieczne.

 

Oto niektóre z atrakcji parku wodnego:

 

 • dziecięca kraina "Skaczące żabki",
 • kraina wiecznej młodości "Młode wilki"
 • kraina sportów wodnych "Przystań u Kaczorka"
 • tawerniana kraina "Bobra Pasibrzucha"
 • kraina sportów ekstremalnych
 • zoo wodne "U łabądka"
 • łowisko "Wodna kraina"
 • ranczo "Zwierzątkowo"
 • spokojna przystań
 • strefa na pogodę i niepogodę

 

Park oferuje kilka rodzajów biletów, których ceny różnią się w zależności od dnia tygodnia, cennik znajdziecie tutaj.
 

więcej informacji: http://www.wodnakraina.com.pl/

 

zdjęcie z Facebooka Wodnej Krainy

8/12
8/12

Kąpielisko Miejskie Sobótka

Otwarcie 19 czerwca 2019

 

Trochę ponad 100 km od Warszawy, w Płocku, znajduje się zalew Sobótka. W 1995 roku powstało na nim kąpielisko o tej samej nazwie. Zdecydowanie największą zaletą tego miejsca jest czystość wody, gdyż kąpielisko od lat przechodzi wszystkie kontrole bez żadnych zastrzeżeń. Tym samym przyczynia się to do poglądu, według którego Sobótka jest jednym z najbardziej atrakcyjnych zbiorników wodnych na Mazowszu.

 

Zespół ratowników pełni tu dyżury codziennie od godziny 10.00 do 18.00. Przy kąpielisku działa wypożyczalnia sprzętu pływającego, sportowego i plażowego. Goście mają do dyspozycji min.: rowery wodne, kajaki, sprzęt do badmintona, siatkówki plażowej, parasole i leżaki. Na terenie plaży w okresie letnim funkcjonuje nieodpłatna zjeżdżalnia. Znajdziecie tu też duży drewniany pomost.
W sąsiedztwie kąpieliska zorganizowane zostało boisko do gry w piłkę ręczną plażową. Sobótka to także znane miejsce rozgrywania cyklicznych turniejów siatkówki plażowej.

 

Na kąpielisku funkcjonują przenośne toalety, na miejscu znajduje się też parking dla kilkudziesięciu samochodów. 

 

źródło zdjęcia

9/12
9/12

Kąpielisko w Kącku

 

Choć znajduje się poza Warszawą, można tu dojechać autobusem MZA nr730 (przystanek wysiadkowy - Duchnowo) lub rowerem. Ze względu na bliskie położenie jest to wymarzone miejsce wypoczynku dla fanów wycieczek rowerowych i pieszych.

 

W Kącku oprócz kąpieli, ciszy, spokoju i słońca można też skorzystać z oferty baru. Na terenie kąpieliska znajduje się również budynek, w którym można się schronić w razie niepogody. Wśród atrakcji dla dzieci są: bezpieczny plac zabaw, brodzik oraz dwa boiska do gry w siatkówkę, jedno do gry w unihokeja, a także szachownica do gry w szachy ogrodowe. Staw kąpieliskowy podzielony jest na część do kąpieli i do pływania kajakami oraz rowerkami wodnymi. Na terenie stawu można też łowić.

 

Co ciekawe, na terenie kąpieliska istnieje możliwość organizacji różnego rodzaju wydarzeń: spotkań integracyjnych, rodzinnych, firmowych oraz koloni szkolnych. Więcej na ten temat znajdziecie na stronie kąpieliska w zakładce imprezy okolicznościowe

 

Zaletą kąpieliska jest niezmiennie, już od 2006 roku czysta woda.

 

W sezonie kąpielisko jest otwarte codziennie od 9.00 do 20.00.

 

Cennik:
Całodzienny pobyt w Ośrodku Rekreacji Kąck - 15,00zł/osoba
Dzieci do lat 3 - wejście bezpłatne
Łowisko dla wędkarzy - 25,00zł/cały dzień /osoba

Więcej informacji na stronie: http://www.kapielisko.com.pl/?aktualnosci,22

 

Zdjęcie z galerii Kącka

10/12
10/12

Kąpielisko Kozienice

sezon kąpielowy od 21 czerwca 2019

 

Miejscowość Kozienice jest położona ok. 90 km od Warszawy. Kąpielisko leży na Jeziorze Kozienickim, jest strzeżone, posiada plażę oraz wypożyczalnię sprzętu wodnego. Na zbiorniku można pływać łodziami wiosłowymi, rowerami wodnymi i kajakami. Teren kąpieliska jest ogólnodostępny i bezpłatny, wyznaczona jest strefa w wodzie (pomosty, boje) oraz na lądzie (na plażę do rekreacji). W sezonie, w godzinach otwarcia (10.00 – 18.00) na kąpielisku przez 7 dni w tygodniu dyżurują ratownicy WOPR, którzy dysponują ratowniczą łodzią motorową. Z kąpieliska dziennie korzysta około 300 osób.

 

Jezioro Kozienickie to jednak nie tylko kąpielisko. Zagospodarowanie brzegów jeziora jest zróżnicowane. Na południowo-zachodnim pasie brzegu znajduje się skupisko działek pracowniczych z niewielkimi domkami letniskowymi. Na brzegu południowym rośnie las sosnowy, otaczający ośrodek wypoczynkowy. W tym miejscu zlokalizowany jest też amfiteatr. Południowo-wschodni brzeg zajmują łąki. Na północnym brzegu zbiornika występują trzcinowiska, roślinność krzewiasta i drzewiasta. 

 

źrodło zdjęcia

11/12
11/12

Jezioro Zegrzyńskie

 

W tym zestawieniu nie mogłoby zabraknąć tego miejsca. Jezioro Zegrzyńskie zna prawie każdy mieszkaniec Warszawy. Znacie wszystkie z poniżej wymienionych kąpielisk znajdujących się na terenie jeziora?

 

Nieporęt

sezon kąpielowy od 15 czerwca 2019


Dzika Plaża na południowym wybrzeżu Jeziora Zegrzyńskiego w Nieporęcie to także miejsce chętnie odwiedzane latem. Kąpielisko ma wybrukowane kostką, oświetlone deptaki z ławeczkami, zadbane budynki sanitarne, plac zabaw dla najmłodszych oraz mini siłownię. Jest także drewniane molo. Plaża jest stale odświeżana i powiększana, a co ważniejsze strzeżona codziennie przez ratowników. Nieopodal można wypożyczyć skutery wodne, kajaki, rowery wodne i łódki. Dla dzieci jest plac zabaw bez wodnych atrakcji, ale z pomysłowymi zabawkami. Są toalety, przebieralnia i prysznice. A i przekąsić coś można.


To także świetne miejsce dla uprawiania sportów wodnych, choćby windsurfingu. Często odbywają się w pobliżu tu zawody sportowe - żeglarskie, triatlonowe. Dojazd komunikacją ZTM (linie 705, 734, 735), lub samochodem. Miejsce jest urocze, nieźle wyposażone, choć nieco nadto zatłoczone. I tak jednak warto się wybrać.


Białobrzegi

Kąpielisko czynne od 1 lipca 2019


Plaża w Białobrzegach nad Jeziorem Zegrzyńskim to strzeżone przez WOPR kąpielisko, gdzie można wypożyczyć łódki, rowery wodne i kajaki, a także skorzystać ze szkółki żeglarskiej. Na plaży można wypocząć pod parasolami albo sobie pogrillować. Jest plac zabaw, mini-quady oraz nadmuchiwane platformy ze zjeżdżalniami. Oprócz tego, można tu pograć w siatkówkę plażową, w paintball, pouczyć się windsurfingu i kitesurfingu oraz spróbować sił na ściance wspinaczkowej.


Rynia


W Ryni najlepiej plażować na plaży przy ulicy Głównej. Miejscowość jest uroczo położona przy ujściu rzeczki Rządzy do Jeziora Zegrzyńskiego - pośrodku znajduje się mała wysepka, na którą można przepłynąć. Przy plaży o długości 3 km wybudowanych zostało wiele ośrodków letniskowych - zarówno domów wczasowych i hoteli, jak i drewnianych domków leśnych. Można popływać na kajakach, rowerach wodnych czy żaglówkach. Wypożyczalni jest kilka. Po drugiej stronie rzeki Rządzy jest fajne Rancho Carmen (adres: Stare Załubice 27 B), gdzie można pojeździć konno. Polecamy zwłaszcza amatorom sportów wodnych, do plażowania z dziećmi lepszy jest Nieporęt albo Serock.


Serock

sezon kąpielowy od 22 czerwca 2019


Popularnym miejscem letniego plażowania jest plaża miejska w Serocku. W ostatnich latach przeszła gruntowną modernizację i jest dziś jednym z najlepiej wyposażonych tego typu obiektów w okolicy. Znajduje się tu płatna wypożyczalnia kajaków i rowerów wodnych, dwa stoły do tenisa stołowego, boiska do siatkówki i koszykówki, plenerowa siłownia. Woda czysta, plaża regularnie sprzątana, schludna, piaszczysta. Dobrze utrzymane molo. Kąpielisko w okresie wakacyjnym strzeżone jest codziennie przez ratowników z legionowskiego WOPR od 10.00 do 18.00. Mnóstwo atrakcji dla dzieci - place zabaw, a także jeden wodny z natryskami i brodzikami uwielbiany przez najmłodszych. Jest też zaplecze sanitarne - toalety, prysznice oraz mała gastronomia. Bliskość miejskiego rynku, połączenie z licznymi szlakami rowerowymi, dobra komunikacja (możliwość dojazdu prywatnymi busami i PKS), duża liczba miejsc parkingowych to dodatkowe atuty. Można zafundować sobie przy okazji i inne atrakcje. Choćby rejs statkiem. Do wyboru kilka tras, m.in. po Jeziorze Zegrzyńskim. A poza tym w Serocku jest naprawdę ładnie, zdecydowanie polecamy.

 

Fot.  „Dzika Plaża” w Nieporęcie
 

12/12
12/12

Park Wodny MAMUT Garwolin

 

Park Wodny MAMUT zlokalizowany jest pod Warszawą przy obwodnicy Garwolina na trasie Warszawa – Lublin. Znajdziecie tutaj:

 

 • skutery wodne
 • rowery wodne
 • narty wodne
 • leżaki
 • gastronomia
 • siatkówka plażowa
 • beach soccer
 • plac zabaw dla dzieci


oraz wiele innych atrakcji!


Oprócz zabaw indywidualnych, na terenie parku są organizowane różne turnieje i zawody, w których mogą wziąć udział dorośli i dzieci.
Imprezy sportowe ze względu na swoje powodzenie wśród Gości zyskują sobie miano imprez cyklicznych.


Jest to miejsce aktywnej i dobrej zabawy dla całej rodziny, a właściciele dokładają wszelkich starań by Park był miejscem przyjaznym nie tylko dla dorosłych i młodzieży, ale i dla małych dzieci.


Wielkim atutem Parku jest bardzo czysta woda.


Cennik dostępny na stronie: http://parkwodnymamut.pl/cennik2018/

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć