Minispektakl i warsztat teatralny
To dowcipna historia powstania pierwszego odkurzacza, opowiedziana z perspektywy wynalazcy. Konstruktor borykając się z problemami związanymi z alergią, rzuca wyzwanie roztoczom zamieszkującym domowy kurz. Etiuda lalkowa grana w technice teatru cieni.
Integralną część minispektaklu stanowi warsztat teatralny podczas którego Młodzi Widzowie na własnej skórze poznają tajniki teatru cieni. Proponowane działania nie sprowadzają się do prezentacji wykorzystanych w spektaklu lalek. To Dzieci stają się twórcami! Ponadto, warsztat zawiera elementy pracy z ciałem, pobudzania kreatywności uczestników i wzmacniania kompetencji społecznych. Poprzez bliski kontakt Widzów ze sztuką, przybliżamy im techniki animacji.
Realizacja etiudy "Jak działa odkurzacz" dała mi wiele radości. Wybrałem konwencję teatru cieni, zrealizowaną, nie w sposób klasyczny, tylko za pomocą rzutnika pisma. Stymulacja wyobraźni przynosi nieoczekiwane i niewyobrażalne wręcz efekty. Jeżeli tylko pozwolimy sobie na uniesienie się na jej skrzydłach, może nas zaskoczyć. I to właśnie stało się w moim przypadku. Dałem się jej całkowicie porwać i... całe szczęście! Mam nadzieję, że pociągnięcie tej "zawleczki" spowodowało wybuch wyobraźni, której fala uderzeniowa pochłonie wszystkich chętnych do obejrzenia mojej etiudy.
Tomasz Kowol - aktor lalkarz
Wydarzenie jest przeznaczone dla grup zorganizowanych liczących do 30 osób. Cena biletu grupowego: 30 zł od uczestnika.
Minispektakl i warsztat teatralny powstały w ramach projektu "Trzy po trzy", realizowanego w Teatrze Guliwer w 2014 roku, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Przedstawienie dla dzieci od lat 4.
30-minutowy minispektakl + godzinny warsztat
Występuje:
Solista lalkarz: Tomasz Kowol
Data premiery: 14 X 2014
Oprawa plastyczna: Tomasz Kowol
Opieka artystyczna: Robert Jarosz
Oprawa muzyczna: Patryk Lichota
Współpraca graficzna: Karolina Witowska
Prowadzenie warsztatu: Tomasz Kowol
Scena Liliput
mat. Organizatora
fot. Marta Ankiersztejn