Trójmiasto

 Ocalimy Świat! Zajęcia dla dzieci
Trójmiasto Warsztaty

Ocalimy Świat! Zajęcia dla dzieci

Biblioteka Sopocka zaprasza na wydarzenie „Ocalimy Świat” – akcję proekologiczną, skierowaną do uczniów szkół podstawowych.

 

Zmiany klimatyczne to temat, który dotyka każdego z nas. Ich efekty obserwujemy w życiu codziennym oraz wtedy, kiedy sięgamy po wiadomości ze świata. Kwestia tego, jak chronić środowisko naturalne i zapobiegać jego dalszej eksploatacji, jest szczególnie istotna dla rodziców oraz ich dzieci. Przyszłość najmłodszych zależy od tego, czy nasza planeta nadal będzie stanowiła bezpieczny i piękny dom nie tylko dla ludzi, ale zarówno roślin, jak i zwierząt.

 

Walka z kryzysem klimatycznym to główny cel przyświecający programowi edukacyjnemu „Ocalimy Świat”. Założycielem i organizatorem projektu jest Fundacja ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom. W ramach przedsięwzięcia, w Sopotece, filii Biblioteki Sopockiej, co tydzień będą odbywały się zajęcia edukacyjne, propagujące wrażliwość ekologiczną. W ramach zajęć odbędą się warsztaty, spotkania głośnego czytania oraz aktywności włączające uczestników do dbania o stan lokalnego środowiska naturalnego. Wszystko odbędzie się w formie przystępnej i atrakcyjnej dla uczniów szkół podstawowych.

 

Spotkania „Ocalimy Świat” będą odbywały się co tydzień w środę o godzinie 17:00 w Sopotece, Kościuszki 14. Zaczynamy już w środę 22 lutego!

 

Na wydarzenie obowiązują zapisy. Prosimy o przesłanie imienia i nazwiska oraz wieku uczestnika na adres e-mail: sopoteka@mbp.sopot.pl

 

Do wzięcia udziału w programie edukacyjnym niezbędne jest wyrażenie zgody na uczestnictwo dziecka wypełnione i podpisane przez opiekuna prawnego. Plik do pobrania znajduje się na stronie internetowej www.mbp.sopot.pl. Wersja papierowa zgody jest również dostępna w Sopotece, Kościuszki 14, Sopot.

 

Zapraszamy!

Organizator:

Sopoteka

ul. Tadeusza Kościuszki 14
(nowy kompleks dworcowy w Sopocie, poziom +2)
81-704 Sopot

Wydarzenia w Trójmieście

Warto zobaczyć