Trójmiasto

Nadwiślańskie pierniczki: warsztaty dla najmłodszych w Tczewie
Trójmiasto Zapisy

Nadwiślańskie pierniczki: warsztaty dla najmłodszych w Tczewie

od 2 grudnia do 20 grudnia 2019
Wpis archiwalny

Tradycyjnie, jak co roku, nasz tczewski oddział Muzeum Wisły i Centrum Konserwacji Wraków Statków zmienia się w wielką fabrykę pierników. Od 2 do 20 grudnia zapraszamy dzieci z Tczewa i okolic do wspólnej zabawy w kreatywną produkcję pierników!


- Korzenne słodkości kojarzą się z atmosferą Gwiazdki, ubieraniem choinki i pakowaniem prezentów, a zabawa w zdobienie pierników jest świetnym zajęciem dla całej rodzinymówi Ewa Sidor, edukator z tczewskiego oddziału NMM - Na zajęciach dzieci dowiedzą się jakie przyprawy warto dodać do pierników oraz skąd docierały one nad Wisłę. Przygotowywanie korzennych  dekoracji to wspaniała zabawa, a zapach…. to trzeba po prostu poczuć!

 


Już od pierwszych dni grudnia nasi najmłodsi goście będą mogli własnoręcznie wykonać masę piernikową, a potem upiec świąteczne ciasteczka-ozdoby w CKWS-ie. W sąsiednim Muzeum Wisły dzieci poznają legendy o toruńskich piernikach, a na koniec spotkania na wszystkich gości czeka miłą niespodzianka!


Tczewskie oddziały: CKWS i Muzeum Wisły czekają na uczniów klas I-III szkoły podstawowej oraz na najmłodszych gości w wieku 5-6 lat.


WAŻNE Informacje:
Termin: 2-20 grudnia 2019 roku (poniedziałek-piątek)
Godziny do wyboru: 10:00, 11:30

Miejsce: Muzeum Wisły i Centrum Konserwacji Wraków Statków,
ul. Paderewskiego 24, 83-110 Tczew
Czas trwania zajęć: 60 minut
Cena: 6 zł od osoby


Zapisy i więcej informacji: Dział Edukacji w Muzeum Wisły i Centrum Konserwacji Wraków Statków. Kontakt tel. 58 761 75 31 i e-mail - edukacja.ckws@nmm.pl

Miejsce wydarzenia:
Centrum działa przy Muzeum Wisły:
ul. Ul. Paderewskiego 24
83-110 Tczew
Organizator:

Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie

Centrum działa przy Muzeum Wisły:
ul. Ul. Paderewskiego 24
83-110 Tczew
tel.: 58 530 22 52

Wydarzenia w Trójmieście

Warto zobaczyć