Trójmiasto

Plum do Bałtyku. Gratka dla miłośników przyrody
Trójmiasto, Gdynia Zapisy

Plum do Bałtyku. Gratka dla miłośników przyrody

20 lipca

godz. 11:00-12:00

Każdy kto odwiedził Stację Morską Instytutu Oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego na Helu, wie jak czarującym zwierzęciem jest foka. Fokarium nie służy rozrywce, jest to miejsce badań nad zachowaniem tych zwierząt. To tu trafiają znalezione, chore foki, które dzięki opiece lekarzy weterynarii mogą po leczeniu powrócić do Bałtyku.

 

Największym zagrożeniem dla dzikich fok jest plastik, bo jak w morskich głębinach zwierze może odróżnić plastikową torbę od meduzy? Wystawa Plastik niefantastik na Helu uświadamia zwiedzającym, iż jest to problem na wielką skalę.

 

Spójrzcie na stronę Fokarium, aby śledzić losy fok z Helu.

 

Dla wszystkich fanów foczek polecamy spotkanie z Renatą Kijowską, autorką książki Hela Foka. Historie na fali.

 

Renata Kijowska jest dziennikarką TVN. Jest laureatką Nagrody Dziennikarzy Małopolski.
W 2018 nakładem wydawnictwa Znak, wydana została jej książka Kuba Niedźwiedź. Historie z gwary. Rok później, Renata Kijowska opowiedziała czytelnikom, o kolejnym zwierzęcym bohaterze, tym razem o foce w książce Hela Foka. Historie na fali.

 

Jesteśmy świadkami "pierwszych kroków" Heli na wodach Bałtyku. Foczka urodziła się w Fokarium, tak więc razem z czytelnikiem odkrywa zwyczaje panujące w morzu. Jest to książka pełna ciepła, ale i wielu cennych informacji. Czytelnik poznaje świat morskiej flory i fauny, ale też staje się świadomy zagrożeń, które czyhają na zwierzęta.

fot.źródło:www.znak.com.pl

 

 

Zapraszamy 20 lipca 2019 do Muzeum Miasta Gdyni. Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej przybywa do Gdyni. Wstęp bezpłatny. Obowiązują zapisy!

Miejsce wydarzenia:
ul. Zawiszy Czarnego 1
81-374 Gdynia
Organizator:

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej i Wydawnictwo Znak

Wydarzenia w Trójmieście

Warto zobaczyć