aDwa w jednym - rozwój i zabawa. Świat matematycznych gier planszowych

Trójmiasto

Co powiesz na ceramikę?

Co powiesz na ceramikę?

a

Tak naprawdę z dziećmi chodziłam na wystawy malarstwa, rzeźby, a o ceramice - nawet nie pomyślałam.

W Muzeum Miasta Gdyni macie okazję zobaczyć niezwykłą wystawę: Marek Cecuła. Zgromadzono tu chyba wszystkie dzieła artysty. Okazuje się, że ceramika może zachwycać formą i kolorem.

No dobrze, ale przecież dziecko nie może się zachwycić filiżanką?

Oj, jednak może.

A co, jeśli kubek wygląda jakby był wykonany z pogniecionej kartki papieru, a jeśli czajniczek jest potłuczony?

 

Muzeum Miasta Gdyni przez okres wakacji prowadzi warsztaty pod tytułem: Wakacje z Muzeum. Dzisiejsze zajęcia były pod tytułem: Kubek w kubek, a prowadziła je pani Magdalena Dębna i Dorota Dombrowska.

 

 

Po powitaniu w foyer przenieśliśmy się na pierwsze piętro. Przed częścią praktyczną zajęć w MMG zawsze trzeba się zapoznać. Dzieci stworzyły swoje wizytówki, które dumnie przykleiły do piersi. Następnie nadszedł czas na małe rozruszanie. Kilka zabaw i dzieci były gotowe na podbój wystawy. Miały znaleźć jeden przedmiot, który najbardziej im się spodoba i narysować go na kartce.  Panie edukatorki omawiały z dziećmi wybrane przez nich dzieła. Zwracały uwagę na wzory, ilość kolorów, albo ich brak, na kształt, fakturę i rodzaj zastosowanego surowca. Po takim przygotowaniu udaliśmy się do sali Ośrodka Edukacji, gdzie dzieci przeszły do ozdabiania swoich kubków.

 

 

Ale, nie od razu- trzeba było go najpierw zaprojektować. Zadaniem domowym był wypiek kubków, które po 90 min w piecu mogą służyć do codziennego użytku.

 

To nie koniec niespodzianek. Dzieci wróciły na wystawę, na której tuż obok ceramiki pana Cecuły stanęły ich kubki. Brawa dla małych artystów.

 

 

To nie była nasza pierwsza wizyta na warsztatach w MMG.

Muszę przyznać, że za każdym razem dzieci wychodzą z nich zadowolone. Widzę jak nabierają odwagi w zabawach grupowych, poznają nowe słownictwo i jak z entuzjazmem mówią o warsztatach dziadkom. Jest to przygoda i kolejne własnoręczne dzieło, z którego są dumne.

 

W Muzeum została jednak pewna tajemnica. Na warsztatach nie odkryliśmy sali numer dwa, na której zgromadzono mniej użytkowe prace Marka Cecuły. Córka zajrzała w szaro-białą przestrzeń i spytała „Mamo co tam jest?”. Odpowiedziałam, że dowie się za tydzień.

A więc do zobaczenia w Muzeum!

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć

Z dniem 25 maja 2018 r. rozpoczyna obowiązywanie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako "RODO"). Pragniemy poinformować cię iż dbamy o twoją prywatność i bezpieczeństwo twoich danych. Stosujemy się do zasady minimalizacji zbieranych danych. Strona czasdzieci.pl używa plików cookie by świadczyć Państwu usługi na najwyższym poziomie. Możecie Państwo w każdej chwili zmienić ustawienia cookie swojej przeglądarki. Więcej informacji oraz przysługujące ci prawa znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Zamknij (×)