Trójmiasto

Kolorowa Konstrukcja na medal

Kolorowa Konstrukcja na medal

Czy wiecie że Centrum Nauki Experyment ma już 9 lat?

 

W obecnej dużej formie mieszkańcy Trójmiasta znają go już trzeci rok.

4 czerwca 2016 byliśmy gośćmi na Wieczorze Rodzinnym, czyli na dziewiątych urodzinach tej gdyńskiej naukowej perełki.

W tym roku obchodziłam z dziećmi bardzo długi Dzień Dziecka. Nasza wizyta w Experymencie była oficjalnym zakończeniem tegorocznych celebracji.

 

Plan wydarzeń był bogaty. Show na scenie głównej, zwiedzanie nowej wystawy i doświadczenia w salkach edukacyjnych. Moją główną obawą było czy  dzieci wytrzymają do godziny 20:00, czyli do czasu rozpoczęcia obchodów Urodzin. Udało się!

 

Pomimo tego, że byliśmy tu już kilka razy, to dzieci nadal musiały podejść, a raczej podbiec do każdego eksponatu. Uwierzcie mi, za każdym razem odkrywamy tu coś nowego, a na znanych nam stanowiskach wymagających użycia mięśni, moje coraz silniejsze dzieci spisują się o niebo lepiej.

 

Scena główna zgromadziła sporą widownię. Ochotnicy byli zapraszani i mogli złożyć urodzinowe życzenia dla Pana Kulki. Dzieci brały udział w doświadczeniach i to nie byle jakich, bo eksperymentowali nawet z ciekłym azotem.

 

Dla mnie najważniejsza była nowa wystawa czasowa "Poruszyć Wyobraźnię"- kreatywna i bardzo kolorowa. Kalejdoskop, pokaz mody, Maszyna Goldberga, czyli labirynt z piłkami- na tej wystawie nie ma jednego rozwiązania, to my nadajemy niepowtarzalny charakter każdemu stanowisku.

 

W jednej z sal w asyście Edukatora dzieci poznawały m.in. właściwości cieczy Newtonowskiej. Receptura jest prosta- mąka ziemniaczana i woda. Jednak tu w odróżnieniu do zacisza domowego, nie musimy obawiać się o bałagan.

Miało być sporo magii i tak też było. O 21:00 na scenie pojawił się iluzjonista. Występ był bardzo udany- sporo żartów i tez oczywiście sztuczek, na widok których dzieci wzdychały chórem : Oooooo!

 

 
Kiedy w ciągu dnia rozpieszcza nas wysoka temperatura, zwiedzanie centrum nauki wieczorową porą jest idealnym sposobem na zakończenie dnia.

 

 

Jak widać atrakcji nigdy dość, bo po śniadaniu czekało na mnie pytanie: Mamo, kiedy znowu idziemy do Experymentu?

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć