Trójmiasto

Spójrz na rzeczywistość oczami zwierząt

Spójrz na rzeczywistość oczami zwierząt

Jeśli chcecie dać się porwać magii lasu, oczarować jego dźwiękami, spojrzeć na rzeczywistość z teatralnych krzeseł, ale oczami zwierząt - Teatr Miniatura daje ku temu niepowtarzalną okazję.

 

Spektakl "Zostań przyjacielem" porywa tak najmłodszych, jak i starszych widzów w świat, w którym przyjaźń rodzi się rzeczywiście w procesie przysłowiowego "zjedzenia razem beczki soli". Możemy go z zapartym tchem śledzić z widowni: w krainie znanej i bliskiej każdemu dziecku fauny przeżywamy wspólnie perypetie samicy pingwina Pini i żółwia Franciszka, spotykających na swej drodze sarnę, jeża, bobra, orlicę, wilki i innych mieszkańców lasu.


Foto: Teatr Miniatura, Gdańsk

 

Wszystko okalane prosto wytwarzanymi, lecz bardzo efektownie brzmiącymi dźwiękami: stukotów, szelestów, kląskań, pohukiwań i wielu śpiewnych melodii. Sztuka jest w stanie utrzymać w skupieniu nawet najbardziej ruchliwych i wymagających małych odbiorców. Dzięki temu rodzi się także żywa interakcja pomiędzy aktorami-zwierzętami a widzami.


W przedstawieniu istotny jest ponadto walor edukacyjny - wchodząc w świat zwierząt, niejako zaprzyjaźniając się z nimi w trakcie pobytu w teatrze, poznając ich punkt widzenia, możemy zrozumieć ważne kwestie związane z chronieniem środowiska naturalnego i stwarzaniem dla jego mieszkańców godnych warunków bytowania.


Godna polecenia i "zaprzyjaźnienia się" propozycja zarówno dla młodszych, jak i starszych -  ku refleksji.

 

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć