W sierpniu Muzeum Miasta Gdyni kontynuuje zmienianie przestrzeni przed wejściem do instytucji.
Stare donice zmieniają swój kolor. Pojawiają się nowe rośliny, których kompozycja zaczyna przypominać mini-ogród. Wspólnymi siłami, wspierani przez mieszkańców, budujemy od podstaw nowe miejsce relaksu, które daje nam nadzieję, że warto jest spotkać się, aby porozmawiać… o historii miasta z morza i marzeń.
Tak jak w poprzednim miesiącu, również w sierpniu, w każdy wtorek o godzinie 18:00, Ośrodek Edukacji zaprasza na cykl spacerów online poświęcony gdyńskim obiektom – rzeźbom w architektonicznych detalach. Cyfrowe spacery Muzeum Miasta Gdyni inspirują do zgłębienie historii miasta oraz rodzinnych wypraw w nieznane!
Od 22 sierpnia wracamy z Dostępną sobotą, tym razem wirtualnie. Joanna Olejnik, lektorka polskiego języka migowego, zaprasza osoby niesłyszące na cykl wyjątkowych wydarzeń. Będziemy przyglądać się pozornie przeciętym obiektom architektonicznym, które zaskakiwać nas będą wykończeniem, intrygującym detalem oraz szczegółem wskazującym na ich ciekawą historię.
Sierpień to ostatnia taka okazja, aby odwiedzić gdyńską odsłonę wystawy Gdynia – Tel Awiw. Serdecznie zapraszamy również na zbliżającą się ku końcowy wystawę Dawno temu nad Bałtykiem. Gdynia lat 20. XX Wieku w obiektywie Romana Morawskiego. Obie wystawy już niebawem zastąpią kolejne, m.in. siódma wystawa z cyklu Polskie Projekty Polscy Projektanci, której otwarcie zaplanowane jest na 19 września 2020 r.
Harmonogram:
Więcej informacji na stronie: https://www.muzeumgdynia.pl/. https://www.muzeumgdynia.pl/