Trójmiasto

Dokąd na spacer w Trójmieście? Parki, plaża, las - top lista

Dokąd na spacer w Trójmieście? Parki, plaża, las - top lista

Stęskniliście się za rodzinnymi spacerami?

Wychodzimy z domu – park, plaża, las? Zobaczcie dokąd w gronie domowników, możecie się wybrać w Trójmieście. Mamy dla Was propozycje gier terenowych i aplikacji, którymi możecie urozmaicić Wasze rodzinne spotkanie z naturą.

 

  • Szlaki piesze wokół Trójmiasta

Możecie wybierać między stopniami trudności i długością trasy. W Sopocie są 22,3 km szlaków, w Gdańsku 105 km, a w Gdyni 71,5 km.

 

Jeśli macie ochotę na całodniową wycieczkę warto zajrzeć na tą stronę. Znajdziecie tu wszystkim szlaki znakowane, wytyczone i utrzymywane przez PTTK.

 

Szlak Wiewiórek, Saren, Lisów – to są tylko niektóre nazwy z 6 szlaków spacerowych po Sopocie, o długości od 4 km do 12,2 km.

 

Sopockie szlaki spacerowe najdziecie tutaj

 

W poszczególnych nadleśnictwach zostały wytyczone trasy o charakterze edukacyjnym. Mają one od 2-5 kilometrów. Po drodze napotkacie przystanki, które zaznajomią Was z mijanym otoczeniem.

 

Szlaki edukacyjne znajdziecie tutaj.

 

 

Parki blisko Nas:

 

Jeden z największych parków Gdańska. Rozciąga się od Jelitkowa, po Zaspę. Są tu dwa stawy wodne, jak i ścieżki rowerowe. Zabawę na placu zabaw w czasie pandemii musimy odpuścić.

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej przygotowało dla dzieci połączenie gry i lekcji. Formularz gry terenowej możecie samodzielnie wydrukować i wykorzystać podczas spaceru w parku. Dzięki niej dowiecie się więcej o tutejszych drzewach, krzakach i ssakach. Miłej zabawy

Gra Park Reagana - zobacz ją tutaj.

 

  • Zespół dworsko – parkowy Kolibki

Historia zespołu sięga XIV wieku. Piękna zieleń, plus zabytkowe budynki. Można pojeździć tu na rowerze, blisko jest plaża. Tu również możecie pobawić się z wydrukowaną grą terenową

Gra Park Kolibki- zobacz ją tutaj.

 

  • Park Oruński

Położony na pograniczu dzielnic: Chełm i Orunia. Piękny park z bogata historią. Są tu stawy, aleje, fontanna. Jeśli nie mieliście jeszcze okazji tam dotrzeć, to teraz nie macie już wymówki.

 

  • Sopockie Błonia

Do dyspozycji jest tu polana piłkarska zajmująca obszar ok. 2 ha. Nadal nie można korzystać z miejsca do grillowania i placy zabaw. Można za to pobiegać i porzucać piłką.

 

Poznaj drzewa z bliska

Gdziekolwiek jesteście możecie zdobyć sporo wiedzy o okolicznych drzewach i krzakach. Koniecznie zobaczcie tą multimedialną kopalnię wiedzy o naturze - tutaj.

Są tu ilustracje liści i opisy drzew. O jakim drzewie pisali poeci? Jak wygląda kora brzozy?

To może być wspaniała lekcja przyrody na łonie natury!

 

Plaża

Pamiętajcie, że na plaży nadal obowiązuje noszenie maseczek. W słoneczne dni może być to uciążliwe.

 

 

 

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć