Trójmiasto

Leśne Święta w Centrum Riviera

Leśne Święta w Centrum Riviera

Tej zimy Centrum Riviera przemieni się w tętniący życiem zaczarowany świerkowy las, pełen świątecznych akcentów.

Zimowa przemiana widoczna będzie już z daleka – elewacja budynku zostanie obsypana płatkami śniegu o różnej formie i wielkości, bo przecież w naturze każdy kryształ jest inny, niepowtarzalny. Do głównego wejścia poprowadzi gości 12-metrowy bindaż, czyli aleja świetlnych pnączy. Zwiastunem leśnej krainy, jaka czeka na nich w środku, będzie ogromny, 6-metrowy renifer dumnie noszący na porożu choinkowe bombki.

 

Wnętrze galerii nabierze prawdziwego zimowego blasku. Rozświetlą je okazałe podwieszane bombki z reniferami, przepasane soczysto-zieloną gałązką oraz ozdobne świerkowe kompozycje. Dzięki ledowym soplom z motywem renifera wyjątkowy odświętny wygląd zyska także strefa foodcourtu. To jednak nie koniec świetlnych atrakcji. Świąteczna scenografia pomorskiej galerii nie byłaby kompletna, gdyby nie jedyne w swoim rodzaju Magiczne Drzewo z ruchomymi zwierzętami, które wyrosło tu specjalnie dla najmłodszych gości. Duży, interaktywny plac zabaw, który powstanie wokół fontanny, będzie miejscem wesołych dziecięcych zabaw i gier. Stanie się też schronienieniem dla wielu mieszkańców lasu: misiów, sowy, wiwiórki, sarny, lisa, a nawet bobra. W odkryciu tajemnic i niespodzianek, jakie skrywa w swoim wnętrzu, pomogą  najmłodszym  przyciski i korbki, dzięki którym magiczna leśna kraina będzie tętnić życiem: figury zwierząt zaczną się poruszać, Magiczne Drzewo rozbłyśnie światłem, w lesie zabrzmią dzwięki kolęd, a wiewiórka zacznie czytać bajki. Młodzi goście Riviery będą też mogli pobawić sie na zjeżdzalni, zrobić sobie zdjęcie przy monidle z misiami czy zasiąść na leśnym tronie na kolanach Świętego Mikołaja.

 

Inspiracją do stworzenia iluminacji dla Centrum Riviera był dla nas niezwykły, skrywający wiele sekretów świat natury: zarówno flory, jak i fauny. Świąteczna dekoracja wyróżnia się nie tylko elegancją, ale także zastosowaniem nowoczesnych technologii. Tylko nad interaktywnym Magicznym Drzewem pracował 15-osobowy zespół: od projektantów, rzeźbiarzy, spawaczy czy malarzy aż po elektryków i dekoratorów – mówi Piotr Hopcia z Multidekor, polskiej firmy z siedzibą w Piastowie, która jest autorem świątecznej przemiany Centrum Riviery.

 

Na iluminację składa się 180 tysięcy punktów świetlnych, ale jej zużycie energii to zaledwie 16 kw/h. Do wykonania dekoracji zużyto około 4 kilometrów lampek – to niemal tyle ile ma odległość od Centrum Riwiera do mola w Orłowie.

 

1/10
1/10
2/10
2/10
3/10
3/10
4/10
4/10
5/10
5/10
6/10
6/10
7/10
7/10
8/10
8/10
9/10
9/10
10/10
10/10

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć