Trójmiasto

Żubr Pompik w Sopocie! Tomasz Samojlik przybywa do Sopoteki już w lipcu!

Lubicie spędzać weekendy nad wodą? Marzą Wam się rodzinne podróże w ciche zakątki Polski? A, może chcielibyście czerpać satysfakcję z prostego spaceru po lesie?

 

Tak, tak, tak!

 

Żubr Pompik to bohater, który pokazuje czytelnikowi, że przyroda jest warta uwagi. Dzieci poznają jego rodzeństwo i rodziców. Ta malutka książeczka jest bogata w fakty, jak i walory estetyczne - toż to słowa i kreska pana Tomka Samojlika!

 

Poznajcie tego specjalistę od przyrody na naszym Festiwalu. Autor jest badaczem Puszczy Białowieskiej, pasjonatem natury, a także utalentowanym pisarzem i rysownikiem.


"Każda z książeczek opowiada o innym Parku Krajobrazowym w Polsce. Rodzina Pompika zawsze rozpoczyna swoją przygodę w Puszczy Białowieskiej, skąd przenosi się do kolejnego Parku. Mój syn 3.latek dowiaduje się z opowieści, jakie zwierzęta żyją w każdym z nich. Mamy zwyczaj zbierać książki o parkach, w których już byliśmy, choć w ramach inspiracji nie wykluczam zakupienia całej serii:)" Ola

 

 

Źródło ilustracji: https://mediarodzina.pl/

Nasz Gość nie obawia się trudnych pytań. Z przyjemnością zdradzi Wam sekrety rodu Pompika i swoją opowieścią zachęci do przyrodniczych podróży.

Tomasz Samojlik otworzy Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki w Sopocie już 19 lipca 2019, o godz. 19:00 na terenie Sopot Centrum. Następnie przeniesiemy się do Sopoteki, gdzie porozmawiamy z Autorem o jego bohaterach.

Gdybyście czuli niedosyt, to koniecznie przybywajcie do Sopoteki w sobotę 20 lipca, na godz. 15:30, na drugie spotkanie z autorem.


Pamiętajcie o zapisach mailowych na obydwa wydarzenia: rezerwacja@festiwalliteraturydzieciecej.pl

W tytule wiadomości prosimy o podanie nazwy miasta, a w treści nazwy wydarzenia, na które chcą się Państwo zapisać.

Aby dokonać rezerwacji indywidualnej niezbędne jest podanie następujących danych:

  • miasto, data oraz nazwa wydarzenia, na które chcą Państwo się zarejestrować,
  • imię, nazwisko oraz wiek dziecka/dzieci,
  • imię, nazwisko oraz numer telefonu opiekuna. (ze względu na międzypokoleniowy charakter wydarzenia przygotowaliśmy niespodzianki, napiszcie nam czy z dzieckiem przybędzie rodzic/ rodzice czy dziadkowie a może przyjdziecie całą rodziną.)

 

Spotykamy się w Sopocie!

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć