Trójmiasto

Urlop w Trójmieście? Dokąd wybrać się za miasto?

Urlop w Trójmieście? Dokąd wybrać się za miasto?

Jesteście w Trójmieście? Planujecie urlop nad morzem? Macie ochotę na małą podróż za miasto?
Podpowiadamy Wam dokąd możecie wyruszyć z Gdańska, Gdyni i Sopotu, aby jeszcze intensywniej wykorzystać wakacyjną labę.


Nie wysyłamy Was zbyt daleko, podróż samochodem nie powinna zająć więcej czasu niż 90 minut!

 

Zaczynamy!

 

Wejherowo

Będzie to okazja do podróży kolejką SKM. Wsiadając do kolejki upewnijcie się czy pojazd jedzie dalej niż do Gdyni Głównej. Zakup samego biletu nie wystarczy, na peronach szukajcie żółtego kasownika.


To miasto zwane jest „duchową stolicą Kaszub”. Warto zwrócić uwagę na tutejszy rynek, a przede wszystkim piękny park. Jeśli chodzi o gastronomię, możecie spodziewać się niższych cen niż w Trójmiejskich restauracjach. Zapoznacie się z historią Kaszub, z jej folklorem, ale i też jego smakami.

 

 

Polecamy Wam Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej. Jest ono otwarte w sezonie letnim w następujących godzinach: poniedziałek - piątek 9:00 - 18:00
sobota - niedziela 11:00 - 17:00 (niedziela bezpłatnie)
Wśród eksponatów zobaczycie klekotki, bazuny i diabelskie skrzypce.

 

Co roku do Wejherowa docierają pielgrzymi z okolicznych miejscowości. Dzieje się to za sprawą Kalwarii Wejherowskiej, jednego z najstarszych sanktuariów Męki Pańskiej w Polsce.

 

Spakujcie koszyk z kanapkami, gdyż dla najmłodszych sporą atrakcją będzie Park Miejski im. Aleksandra Majkowskiego. Fontanny, zwierzęta, place zabaw – możecie wygrzać się na słońcu, lub schłodzić w cieniu drzew.

 

 

Dumą miasta jest Filharmonia Kaszubska – Wejherowskie Centrum Kultury. To tu odbywają się koncerty, recitale. Na co dzień dostępne są sale kinowe. Jeśli marzy Wam się podziwianie Wejherowa z lotu ptaka, to warto zrelaksować się na tarasie Filharmonii. Od 1 czerwca do 31 sierpnia taras widokowy jest otwarty codziennie w godz. 14:00 - 19:00.

 

Łeba

 

92 kilometry od Gdyni, niespełna dwie godziny drogi – oto Łeba. Największą jej atrakcją są ruchome wydmy, możecie się poczuć jak na prawdziwej pustyni. Teren ten przynależy do Słowińskiego Parku Krajobrazowego. Tutejsze wydmy sięgają nawet 40 metrów. Jeśli chodzi o sam Park to jest on bogaty w wody, lasy, bagna i torfowiska. Sklasyfikowano tu 260 gatunków ptactwa. Żyją tu również łosie, dziki, lisy, bobry i borsuki.

 

Wykaz szlaków pieszych, jak i rowerowych znajdziecie tutaj.

 

Jeśli jesteście gotowi na większe wydatki to warto pójść do Parku Dinozaurów. Spędzicie tu nawet cały dzień. Dzieci pobawią się w wiosce Indiańskiej, zamienią się w poszukiwaczy złota, poskaczą na dmuchawcach, a nawet pograją w mini-golfa.

 

Cena biletu dla dorosłego to 65 zł, bilet ulgowy w cenie 45 zł. Dzieci do 4 roku życia mają wstęp bezpłatny. Park otwarty jest od godz. 9:00. Godziny zamknięcia warto sprawdzić na stronie parku.

 

Mojej Marysi najbardziej podobały się zjeżdżalnie wodne, plac zabaw, małe zoo, jak i przejażdżka po lesie z opowiadaniem bajki "Czerwony Kapturek" - mówi Monika, mama trzylatki.

 

W ostatnich dniach sierpnia w Łebie odbywa się Międzynarodowy Festiwal Latawców – Latawcowa Łeba. Spodziewajcie się uczestników z całego świata. Zobaczycie niebywałe konstrukcje!
Strona organizatora znajduje się tutaj.

 

fot. Anna Polańska

 

Sarbsk

W Sarbsku koło Łeby znajduje się fokarium. Bilety są w cenie 49 – 59 zł. Poznacie z bliska fokę szarą i pospolitą. Zobaczycie również mniej rodzime gatunki tych zwierząt. Codziennie odbywają się pokazy karmienia foczek.

 

Na terenie obiektu znajduje się Muzeum Marynistyczne, Park miniatur latarni morskich, jak i park makiet zwierząt morskich.

 

Sasino

Pragniecie ciszy i przestrzeni? Sasino wyczekuje właśnie na takich turystów. Plaża jest szeroka, a piasek niemal biały. Raczkujące bobo będzie mogło swobodnie przemierzać dziesiątki metrów:) Warto zobaczyć latarnię morską - Stilo. Jest ona udostępniona dla zwiedzających.

 

Jest to teren bogaty w trasy rowerowe, wkoło jest sporo pałacyków, takich jak Dworek w Sarbsku, dwór w Sasinie (dziś hotel), pałac w Ulinii (odrestaurowany, obecnie na sprzedaż).

     

 


 

 

1/2
1/2
Fontanna w Wejherowie
2/2
2/2
Plac zabaw w Parku w Wejherowie

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć