Trójmiasto

Kasieńka
Trójmiasto od 10 lat

Kasieńka

Na podstawie książki Sarah Crossan (tytuł oryginalny: „The Weight of Water”)

tłumaczenie: Katarzyna Domańska (Dwie Siostry)
adaptacja, reżyseria i inscenizacja: Anna Wieczur-Bluszcz
współpraca przy koncepcji wizualnej oraz animacje filmowe: Urszula Morga, Bartosz Mikołajczyk (Esy Floresy)
muzyka: Łukasz Matuszyk
asystenci ds. scenografii: Kinga Patoka, Piotr Jurek

obsada: Jolanta Darewicz, Jacek Gierczak, Agnieszka Grzegorzewska, Edyta Janusz-Ehrlich, Piotr Kłudka, Jacek Majok, Jadwiga Sankowska, Joanna Tomasik

 

THE WEIGHT OF WATER jest zaadaptowana i wystawiona za pozwoleniem Sarah Crossan. Copyright ©2012 by Sarah Crossan. Wszystkie prawa zastrzeżone.

 

Dwunastoletnia Kasieńka wyrusza z mamą z Gdańska do Coventry w Wielkiej Brytanii w poszukiwaniu ojca, który wyjechał tam do pracy i słuch po nim zaginął.

 

Trafia do nowej szkoły, gdzie z powodu słabszej znajomości języka wszyscy traktują ją jak gorszą. „Kasieńka” to uniwersalna opowieść o walce o siebie wbrew rzeczywistości, o akceptowaniu trudnych prawd i ich przezwyciężaniu. O uprzedzeniach, przyjaźni, pierwszej miłości i sile, jaką może dać odkrywanie i realizacja swoich pasji. Poprzez sposób ujęcia tematu – jego bezpośrednią, autentyczną emocjonalnie oraz dynamiczną formę – to historia nie tylko dla nastolatków.

 

Spektakl jest adaptacją debiutanckiej powieści Sarah Crossan napisanej białym wierszem, która zdobyła wiele nagród, m.in. CBI Eilís Dillon Award, UKLA Book Award czy niemiecką Luchs Preis. W Polsce wydało ją w grudniu 2015 roku wydawnictwo Dwie Siostry.

Aktualnie grany jest w:

Miejski Teatr MINIATURA

czwartek 30 stycznia 2020
Godziny: 10:00
piątek 31 stycznia 2020
Godziny: 10:00
sobota 1 lutego 2020
Godziny: 15:00

Wydarzenia w Trójmieście

Warto zobaczyć