Szczecin

Top 5 muzeów, które warto odwiedzić w Szczecinie

Top 5 muzeów, które warto odwiedzić w Szczecinie

Sprawdźcie najlepsze muzea w Szczecinie. 

 

1. Muzeum Techniki i Komunikacji – to muzeum zlokalizowane na terenie dawnej zajezdni tramwajowej na ul. Niemierzyska 18A. W tym miejscu możemy podziwiać szczecińską motoryzację z lat 1919 - 1944, przenieść się w czasie i zobaczyć, czym jeździli nasi Dzidkowie czy pradziadkowie. Ceny biletów bardzo przystępne (5- 10 zł). Dużą atrakcję stanowią organizowane eventy, wystawy sezonowe czy też prezentacje starych filmów. Ogromnym plusem jest także zlokalizowane na piętrze „Cafe Niebko” - kawiarnia, w której na najmłodszych czeka dużo atrakcji, a dorośli mogą się zrelaksować.

 

 

2. Szczecińskie Podziemne Trasy Turystyczne – miejsce znajdujące się 18 metrów pod ziemią, na ul. Kolumba 1/6. Prawdziwa atrakcja dla wszystkich zainteresowanych czasami wojny, działaniem schronów i historią Szczecina. Godzinny spacer po schronie może dać nam więcej niż przeczytanie niejednej książki. W muzeum znajduje się dużo eksponatów, ciekawie urządzone wystawy i klimatyczne podziemia. Bilet normalny - 24 zł, bilet ulgowy - 19 zł, rodzinny - 58 zł (dwoje dorosłych + dwoje dzieci).

 

 

3. Muzeum Historii Szczecina - muzeum mieści się w starym ratuszu, co samo w sobie jest ogromną atrakcją. Budynek jest urzekający, kryje mnóstwo ciekawych detali. Ekspozycja pokazuje zmiany, jakim ulegał Szczecin od samego powstania do czasów współczesnych. Bogata ikonografia, malarstwo, ale także aranżacje pomieszczeń, pokazują zmiany zachodzące wraz z każdym kolejnym wiekiem i świadczą o niezwykle bogatej historii. Budynek mieści się przy ul. Księcia Mściwoja II 8. Cena biletu ulgowego to 5 zł, a normalny bilet kupimy za 10 zł.

 

 

4. Muzeum Narodowe w Szczecinie - obiekt znajdujący się na ul. Staromłyńskiej 27 to miejsce z ciekawą historią i eksponatami. Jest jednym z ciekawszych miejsc w Szczecinie, które bez wątpienia warto odwiedzić. Muzeum organizuje wszelakie wystawy i prezentacje, co jest ogromnym plusem. Bilet normalny kosztuje 10 zł, ulgowy 5 zł (w ofercie znajdują się również atrakcyjne ceny biletów rodzinnych).

 

 

5. Muzeum Morskie w Szczecinie – muzeum mieszczące się w gmachu głównym Muzeum Narodowego w Szczecinie przy ul. Wały Chrobrego 3. Grupę podstawową Działu Morskiego stanowią obiekty techniczne, takie jak okrętowe urządzenia pokładowe czy też elementy konstrukcyjne statków. Kolejną grupą, którą możemy podziwiać, są przyrządy nawigacyjne, historyczne i współczesne mapy morskie czy urządzenia łączności radiowej. W muzeum nie zabraknie modeli statków handlowych czy okrętów podwodnych. Największą popularnością cieszy się model egipskiego statku z około 2500 roku p.n.e. Ceny biletów są takie same jak w Muzeum Narodowym.

 

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć