Szczecin

5 pomysłów na aktywne spędzenie czasu z dzieckiem w Szczecinie

5 pomysłów na aktywne spędzenie czasu z dzieckiem w Szczecinie

Spędzanie wspólnego czasu z własną pociechą to bardzo ważny element jego życia. Jest to bardzo ważne w wychowaniu dziecka, a także umacnia to relacje między nim a rodzicami.

 

Warto spędzać z dzieckiem ten wolny czas w kreatywny sposób, a jeszcze lepiej, żeby robić to aktywnie. Dziecko będzie miało możliwość być blisko rodzica, a równocześnie będzie bawił się i ruszał, co jest niezwykle istotne dla jego zdrowia i rozwoju.

 

W Szczecinie jest wiele atrakcji turystycznych, gdzie można się wybrać, ale czy są takie, które zainteresują nas tak samo jak nasze dziecko? Oczywiście, że są, a oto tylko pięć z wielu miejsc, gdzie można się wybrać całą rodziną:

 

1. Arkonka

Kompleks Basenowo-Rekreacyjny Arkonka to niekryte kąpielisko, które jest jedną z największych atrakcji miasta Szczecin. Arkonka oferuje 8012 m2 powierzchni basenów, sztuczną rzekę oraz zjeżdżalnię o długości 87m! Zabawa w wodzie to wielka frajda dla dzieciaków, a te zawsze chętnie i dobrze się w niej bawią.

 

2. Park linowy

Park linowy "Tarzania" to kolejne miejsce, gdzie dziecko może doznać pozytywnych wrażeń, oczywiście, jeśli nie ma lęku wysokości. Trasy są podzielone i dostosowane do różnych wieków, gdzie poziom trudności jest odpowiednio dostosowany, aby nie było to dla dziecka niebezpieczne i niemożliwe do przejścia. Świetna zabawa dla dzieci lubiących bawić się na łonie natury.

 

3. Papugarnia

Co może być lepszego niż zabawa ze zwierzakiem? Dzieci kochają zwierzątka, ale nie ze wszystkimi mogą mieć do czynienia na co dzień. Papugarnia Carmen oferuje niezwykłe spotkanie z egzotycznymi papugami, gdzie można je nakarmić, pozwolić usiąść na ramieniu, a nawet pogłaskać. Ptaki są bardzo przyjacielskie i chętnie się bawią z gośćmi odwiedzającymi placówkę. Kontakt z takim rodzajem ptaków to wspaniała przygoda dla każdego dziecka.

 

4. Centrum Wodne Laguna

Usytuowane nie w Szczecinie, lecz nieopodal, bo w Gryfinie Centrum Wodne Laguna to miejsce, gdzie można udać się na basen sportowy lub baseny rekreacyjne, na których można znaleźć zjeżdżalnie, jacuzzi, gejzery wodne, a dla najmłodszych są specjalne sale zabaw. Świetna alternatywa dla niekrytej Arkonki, gdy ta, w ciągu zimowych miesięcy, jest zamknięta.

 

5. Spacer

Najprostszym pomysłem na aktywne spędzenie czasu wolnego jest stary dobry spacer. W Szczecinie nie brakuje terenów, gdzie można udać się na rodzinną przechadzkę w słoneczny dzień. Można przespacerować się wzdłuż bulwarów, odwiedzić Park Kasprowicza lub Puszczę Bukową albo po prostu popodziwiać Stare Miasto.

 

Możliwości jest bardzo dużo. To było tylko pięć naszych propozycji, ale wierzymy, że kreatywni rodzice wymyślą jeszcze coś innego. Najważniejsze, aby było aktywnie!

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć