Śląsk

Wystawa dla Małego i Dużego
Śląsk, Katowice Wystawa 2–14 lat

Wystawa dla Małego i Dużego

od 15 czerwca do 19 sierpnia

15 czerwca - 17 sierpnia 2012 roku

Art Naif Festiwal – wystawa dla wszystkich od 3 do 99 roku życia

 

Jak przekonać najmłodszych, że muzeum sztuki nie musi być nudne? Wystawa prezentowana w katowickiej Galerii Szyb Wilson w ramach V Art Naif Festiwalu to idealna okazja do pierwszego spotkania dzieci z malarstwem.


Sztuka naiwna jest radosna, optymistyczna i kolorowa, wykorzystuje wiele motywów znanych dzieciom i bardzo przez nie lubianych: zwierząt czy baśniowych stworów, postaci często przypominają te z filmów rysunkowych i kojarzące się z nimi także z powodu żywej kolorystyki. Taki opis może sprawić mylne wrażenie, że to malarstwo nie spodoba się rodzicom – z pewnością jednak tak nie jest, bo różnorodność form, tematów i spojrzeń artystów nie tylko nie pozwala na znużenie, ale często okazuje się, że zwiedzający wracają, żeby móc wszystko dokładnie pooglądać. A jest w czym wybierać: na wystawie w ramach Art Naif Festiwalu zaprezentowanych zostało ponad 200 twórców z 32 krajów świata, m.in. Kuby, Argentyny, RPA, Burkina Faso, Japonii, kilkunastu krajów europejskich i Polski. Zresztą Art Naif Festiwal to nie tylko malarstwo, ale także ceramika i fantastyczna rzeźba – trudno się oprzeć drewnianemu flamingowi naturalnej wielkości albo chórowi wyrzeźbionych żabek.

 

Galeria Szyb Wilson zaprasza dzieci także na warsztaty plastyczne, w każdą środę Festiwalu, między 10.00 a 14.00, konieczne są wcześniejsze zapisy. Kredki i papier są także na stałe do dyspozycji wszystkich maluchów.

 

 

GALERIA SZYB WILSON
ul. Oswobodzenia 1
40 - 403 KATOWICE

czynne 09:00 - 19:00

Organizator:

Fundacja. Eko-Art. Silesia, Galeria Szyb Wilson

Wydarzenia na Śląsku

Warto zobaczyć